banner536

banner556

Trabzon İl Hıfzıssıhha Kurulu açıkladı! Hepsi yasaklandı!

Trabzon İl Hıfzıssıhha Kurulu flaş bir karar aldı.

Trabzon 26.02.2021, 13:43 26.02.2021, 14:08
Trabzon İl Hıfzıssıhha Kurulu açıkladı! Hepsi yasaklandı!

Trabzon İl Hıfzıssıhha Kurulu aldığ kararla Muhtarlar, apartman ve site yöneticilerine sorumluluk yükledi.

Yapılan açıklamada "İlimiz genelinde, tüm muhtarlar, apartman ve site yöneticileri ve görevlileri; sorumlu oldukları alanlarda, kovid-19 salgını açısından bulaş kaynağı yaratacak, nişan, kına, mevlit, taziye, gün/doğum günü, toplu şekilde maç inlenmesi gibi kalabalıkların bir arada bulunmasına neden olacak etkinliklerin yapılmasına müsaade etmeyecektir. Toplu etkinlikleri tespit etmeleri halinde, zaman geçirmeden kolluk kuvvetlerine gerkli bildirimleri yapacaklardır." ifadelerine yer verildi.

Yapılan ikinci açıklamada ise “Daha alınan kararlara istinaden, cenaze merasimlerinde bulunması gereken kişi sayış (30 Kişi) konusunda, cenaze defin işlemi sırasında da aynı hassasiyet devam ettirilecektir. Bulaş riskini artıracağından, cenaze sonrası ev veya başka bir mekanda düzenlenecek toplu taziye, mevlit, hatim vb. etkinlikler yasaklanmıştır” ifadelerine yer verildi.

Haber61 - Haber Servisi - 

Trabzon İl Hıfzıssıhha Kurulu açıkladı! Hepsi yasaklandı!

Trabzon İl Hıfzıssıhha Kurulu açıkladı! Hepsi yasaklandı!Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (17)
sıtkı 2 ay önce
yasaklar herkeze mi yasak yoksa akp liler hariç mi??
Erdinç 2 ay önce
He he senin gibi zevzekler dahil
ali selim 2 ay önce
lebalep bir araya gelmeyin diyor yani.
davut 2 ay önce
Abi sağlık bakanı cenazeye katılıyor, ama covidden sorumlu kişi kapıcı oluyor. Hastayım bu akp'ye :)))
Afaroz61 2 ay önce
Salgına rağmen lebaleb maşaAllah
bozkurt61 2 ay önce
Yasaklar konusunda herkes eşit şartlarda değil özel sektör çalışanları hafta içi hergün çalışıyor haftasonu gelince gezecek ailesi ile hava alacak yasak var otur aşağı ama gel gelelim kamu çalışanlarına hemen hemen her kurumda hafta da 1 gün çalışma olduğu için diğer günler fıldır fıldır geziyorlar. Cenazelere gelecek olursa insanlar yakınların cenazelerine katılamıyor ancak vefat eden ünlü birileri olunca devlet erkanı komple orda salgın unutuluyor mitinglerde de aynı şekilde salgın yok ama vatandaşlar köylere çıkınca hop salgın hortladı öyle oldu böyle oldu tutarsızlık hat safada.
Fuat kaplan 2 ay önce
Olması gereken buydu geç kalınmış bir karar
Remzi-1461 2 ay önce
15 Temmuz darbe girişimini bertaraf eden bu halkın sayesinde oturduğunuz o koltuklarda insanlara kovid uygulamaları adı altında yapılanlar reva mı?Bu koltuklarda oturup birde milleti azarlayan tanmış yöneticiler var.O yenticiler unutmasın ki o koltuklarında bu halkın sayesinde oturuyorlar.Bu milleti düşünmeleri lazım.Dünya sağlık örgütünün uygulamalarını halkımızın selameti açısından red etmeleri en doğru yol olur.Bu gidiş köleliğe doğru gidiştir.
Trabzon 2 ay önce
Allah var kurana sünnete özellikle namaza dikkat edelim peygamber efendimizin dediği gibi yarım hurma ile olsa cehennem azabından korunalım hadistir. Fakir zengin güçlü güçsüz herkes hesabını verecek. Hiçbirşey yapamadın ise güzel niyetinin bile karşılığını verecek. Allah Azze ve celle. Çocuklar ve gençler kuran ve namazı öğrenin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
parçalı bulutlu
banner547
banner520
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@