7m


7m

hyundai

Trabzon için Turucu uyarı! Daha şiddetli yağmur geliyor

Meteoroloji, Trabzon için verdiği sarı uyarıyı turuncu’ya yükseltti.

Trabzon 21.06.2019, 10:16 21.06.2019, 12:58
Trabzon için Turucu uyarı! Daha şiddetli yağmur geliyor

HABER61 - HABER SERVİSİ

Trabzon’da son günlerde meydana gelen aşırı yağmurlar ve sel taşkınları hayatı olumsuz etkiliyor. Meteorolojiden Doğu Karadeniz için SARI uyarı yapılmış ve vatandaşların dikkatli olması istenmişti. Uyarının ardından dün gece saatlerinde meydana gelen şiddetli yağış bir çok yerde su baskınlarına neden oldu.

Bugün ise Trabzon ve Doğu Karadeniz için bir uyarı daha yapıldı. Meteoroloji SARI olan uyarı derecesini TURUNCU’ya yükseltilerek daha şiddetli yağmurların beklendiği belirtildi.

Yeşil, Sarı, Turuncu ve Kırmızı uyarılar ne anlama geliyor?

YEŞİL
Uyarı yapılmasını gerektiren meteorolojik hadise tahmin edilmemektedir.

SARI
Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

TURUNCU
Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.

KIRMIZI
Hava durumu çok tehlikelidir: Son derece kuvvetli bir meteorolojik hadise tahmin edilmektedir. Büyük hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Bu hadiseler çoğu durumda geniş bir alan üzerinde hayatı tehdit eder. Güncel meteorolojik koşullar ve tahminler sıklıkla takip edilmelidir.


Yorumlar (1)
F.t 3 yıl önce
Bir gazete okurken imla ve kelime hataları olması çok yanlış,yazınızda bir sürü hata var. Lütfen dikkat edin biraz ,Bizlerden farkınız olmalı diye düşünüyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@