Trabzon için planlanan Güney Çevre Yolunun güzergahı belli oldu

AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar Trabzon için planlanan Güney Çevre yolunun güzergahını Haber61’e açıkladı.

Trabzon 07.06.2020, 10:26 07.06.2020, 10:39

Haber61 – Haber Servisi – AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Trabzon’da yapılması planlanan Güney Çevre Yolunun güzergahını Haber61’de açıkladı.

Haber61 TV’de Genel Yayın Yönetmeni Levent Ustabaşı’nın sorularını yanıtlayan Günnar, iptal edilen Akçaabat Sahil yolu projesine alternatif olarak düşünülen Güney Çevre Yolunun güzergahı ile ilgili detayları paylaştı.

Günnar, “Güney çevre yolunu etap etap yapılacak. O da çok zor bir iş. Akçaabat Darıca yada Salacık bölgesinden girilecek, Trabzon’da Uğurlu bölgesi yada Çömlekçi yada biraz daha ilerde bir etap oluşturulacak. Ya Uğurlu bölgesinden sahil yoluna bağlantı yapılacak. Kısa bir çevre yolu ile Akçaabat’ın şehir trafiği rahatlatılacak. Yada direkt olarak Şana Bölgesinden çıkacak bir yol. Bununla ilgili çalışmaları hızlandırmalıyız dedik. Bakan Bey kendisi de bu konu ile ilgili çalışacağını söyledi. Şimdi üzerinde çalışılıyor. Biz de yakın bir zamanda gideceğiz. Tekrar bu konuyu konuşacağız” ifadelerini kullandı.

Trabzon için planlanan Güney Çevre Yolunun güzergahı belli olduTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (26)
Murat 1 yıl önce
Cek cak başka bir şey yok somut hiç bir adım yok hala insanları oylama derdindesiniz ama artık yemiyoruz günnar ağa
Trabzonu seven Trabzonlu. 1 yıl önce
Sayın vekilim bu işler yada veya yuda ile olmuyor. Bilimsel bir proje ortaya koy ondan sonra istediğin yerde açıklama yapınız. Hazırlıksız olarak röportaja gitmek nedir? Saygılarımla.
Zağnos 1 yıl önce
Güney çevre yolu güzergahı iyi tespit edilmeli daha yukarıdan bile geçebilir . Bilimden kasıt ne CHP bilim diyor siha yapılıyor ona bile hayır diyor anlamadım bilim den kasıt nedir.
Akyazılı 1 yıl önce
Birkaç seçim daha kazanırsınız beton hayalî ile.keske fabrika açabilseniz. Fındık, süt, tütün ile ilgili marka projeler yapsanız.muteahhit sevdası batıracak güzel ülkemizi.
Derya 1 yıl önce
Güney cevre yolunun kolay ve hemen olmayacağı malum.sayın vekilin 2017 de kavşak projeleri ihale edildi diye müjdeyi veren sizlersiniz.ölçümler yapıldı daha sonra sahilden geçecek fikri ortaya atıldı çok şükür vazgeçildi sahil kesimde doğalgaz bekliyoruz gerçekten çok sıkıldik bu isten
Sıkıldık 1 yıl önce
Artık bu şehir ve vatandaşları için büyükşehirlere göçü minimum seviyeye indirecek ülkeye katma değer oluşturacak projelere ağırlık vermeniz gerektiğini anlayamadınız mı? Yetmedi mi bu müteahhit ve beton sevdanız.
Ali KARACA 1 yıl önce
Son derece saçma, böyle bir yol yapılacaksa ki şimdilik uzak ihtimal, Yoroz burnunun Trabzon çıkışından girilip, Çağlayan üzerinden Araklı yada Arsin'e inecek bir yol planlanmalı.
wolf 1 yıl önce
bitmez o yol maliyeti çok fazla olur ana yol üstünde kamulaştırma yapılıp akçaabat içine yol yapılmalı bence. Transit yolu akçaabat merkez yolundan ağırdık mi sorun çözülür. Yıllarca millet o yolumu bekleyecek hackali baba kavşağı olum kardeşim hemen oraya bir viyadük yapılmalı jimlastik tesisine kadar bu kadar basit
Özdem 1 yıl önce
Sayın vekil çevre yolunu değil akçaabat yolunu söylemiş, sayın vekil çevre yolu trabzon un ise en az arsin organize sanayisine gelmeli, uğurlu, şanada nerden çıktı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@