7m

7m

hyundai

Trabzon için önemli uyarı! "Sağlıklı su temini zorlaştı"

TİSKİ, su kesintileri ile ilgili uyarıda bulundu.

Trabzon 04.04.2022, 10:25 04.04.2022, 10:49
Trabzon için önemli uyarı! "Sağlıklı su temini zorlaştı"

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi su kesintileri ile ilgili açıklama yaparak uyarıda bulundu.

Yoğun yağışlar sonrası hızla eriyen karın, arıtılabilir seviyenin çok üzerinde bulanıklığa sebep olduğu ve bu nedenle su kesintilerinin devam edebileceği belirtilerek halkın önlem alması uyarısında bulunuldu. 

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Mart ayı içerisinde il genelinde yağan yoğun karın sıcaklıkların mevsim normallerinin üstünde seyretmesine bağlı olarak hızla erimesi sağlıklı içme suyu teminini zorlaştırmaktadır.

İçme suyu kaynağındaki suyun arıtılabilir seviyenin çok üstünde bir bulanıklığa sahip olması nedeniyle arıtma tesislerimiz tam kapasite çalıştırılamamaktadır.

Arsin ve Yomra’da birkaç gündür devam eden su kesintilerinin aynı sebepten dolayı diğer ilçelerimizde de yaşanabilmesi muhtemel olup; gerekli tüm önlemler İdaremiz tarafından alınmaktadır. 

Vatandaşlarımıza sağlıklı su temin edebilmek adına çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmekte olup; su temini sorununa karşı halkımızın gerekli tedbirleri almaları önemle rica olunur.”

Haber61 - Haber Servisi - 


 


Yorumlar (4)
ADALI 2 ay önce
BEN İZMİRDE YAŞAYAN BİR KARADENİZLİ OLARAK SORUYORUM. BU DEVİRDE SU KESİNTİSİ DİYE BİR KAVRAM VAR MI EGER VARSA BELEDİYE BAŞKANI PILISINI PIRTISINI TOPLAMADAN O MAKAMI TERK ETSİN.
Melih 2 ay önce
Bugün ve bu saat itibariyle İzmirde tam 20 yerde su kesintisi var. Sizce İzmir Belediye Başkanıdamı istifa etmeli?
Hasan 2 ay önce
Sayın ilgililer bu kadar yatırım nereye gidiyor o zaman yapmış olduğunuz zam oranları ile devlet destekli yatırımları boş mu bu kadar , temiz su yerine bulanık su yine doğanın işi oldu öyle mi siz bu milletin aklıyla dalga mı geçiyorsunuz
tugrul 2 ay önce
hani herşey iyi olacaktı.. sokak bırakmadınız ukrayna caddeleri bizimkinden iyi , hidrofor taktıracaksınız su basmayacak. daha iş bitmeden çamur bastı muslukları ancak trabzona yakısır..
81 ilin 80 i gelişir biz yerimizde sayarız be ne iş anlamadım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@