Trabzon her yıl 125 milyon kaybediyor

Trabzon Büyükşehir olduktan sonra darboğaza girdi.

Trabzon her yıl 125 milyon kaybediyor

Haber61/Haber Servisi - Trabzon’un Büyükşehir Belediyesi olmasından sonra ilçe belediyeleri ile Büyükşehir Belediyesi inanılmaz bir darboğaza girdi, projeler ve yatırımlar durma noktasına geldi. 


İŞ YAPAMAZ DURUMDA

Büyükşehir olunmasından sonra maliye paylarının dağıtımında nüfus kriterine yüzölçümü kriteri eklenmesinden sonra  dağlık ve zor bir coğrafyada olmasına karşılık Trabzon, Ordu, Sakarya ve Malatya gibi şehirler iş yapamaz hale geldi.

TRABZON ERZURUM KADAR ETMİYOR 

22 bir kilometre ile Türkiye’nin en uzun yol ağına sahip olan Trabzon’a karşılık 7 bin kilometre yol ağına sahip olan Erzurum nüfusları  aynı olmasına karşın çok daha fazla para alıyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi yılda 220 milyon TL civarında para alırken Erzurum yol ağı çok daha az olmasına ve vergi gelirinin çok daha az olmasına rağmen 345 milyon TL para alıyor. Bu da Trabzon için her yıl 125 milyon TL kayıp anlamına geldiği öğrenildi. 

BAKANLIKTA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Büyükşehir olunmazsından sonra geçen 4 yıllık sürede Trabzon şehrinin kaybı 500 milyon TL’yi aştı. Bu konuda bütün kapıları çalarak çözüm arayan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Aralık ayında yaptığı açıklamada İçişleri Bakanlığı’nda konuyla ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü ve yol ağının da yeni yasada yer alabileceğini ifade etmişti.
Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 17:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet.....
mehmet..... - 2 yıl Önce

bu sadeca a k p becersizligi ulkeyi yonetemedigi gibi a k p li belediye Trabzonuda yonetemiyor...

ugur
ugur - 2 yıl Önce

Bu hükpümeti 15 yil boyunca trabzonlular her platformda savunmustur ve arkasinda durmustur.bu hükümetde 15 yil boyunca en büyük kazigi trabzonspora ve trabzona atmistir.trabzonu yabancilara peskes cekmeyi ise trabzonlular hizmet sanmistir.

aydın Kelleci
aydın Kelleci - 2 yıl Önce

Bu Trabzon'a yapılmış bir haksıtlıktır

SIRADAKİ HABER

banner513