alexa metrics

banner536

Trabzon Havalimanına ikinci pistte son durum! Bahar Ayvazoğlu Haber61’e açıkladı

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu Trabzon Havalimanına yapılması planlanan 2. Pist çalışmalarındaki son durumu Haber61’e açıkladı.

Trabzon 21.08.2021, 15:39 21.08.2021, 15:41

Trabzon Havalimanı pistinde dün gece saatlerinde çökme meydana gelmiş be uçuşlar bir süre ertelenmiş, yapılan çalışma ile 3,5 saat sonra uçuşlar yeniden başlamıştı.

Meydana gelen olayın yankıları sürerken, çökme olayı Trabzon Havalimanına 2. pistin yapılmasının ne kadar elzem olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. 

Haber61 TV’de ekranlara gelen Atakan Kadıoğlu’nun hazırlayıp sunduğu ‘Aleni Sorular’ programına konuk olan AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Trabzon Havalimanına yapılması planlanan ikinci pist çalışmalarının devam ettiğini söyledi. 

“2. PİST 1-1,5 YIL İÇİNDE…”

Ayvazoğlu, “2. pist konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Ulaştırma Bakanımızla birlikte gündemi sürekli sıcak tutuyoruz. İnşallah önümüzdeki 1-1,5 yıl içerisinde hayata geçirilmesi noktasında ciddi adımlar atıyoruz” dedi. 

Haber61 - Haber Servisi - 


Yorumlar (17)
Trabzon öksüz 5 ay önce
Ne büyük bir yatırım 2.pist ve 1,5 yıl sonra Trabzon un düştüğü duruma bak
Ercan 5 ay önce
Mevcut havalimanına 2 nci pist Rize Havalimanı kadar para demek, belki de daha fazla. İki pisti olup terminal binaları minicik otoparkı küçük diğer alanları son derece yetersiz olan bir havalimanının üstelik te büyüme alanı yoksa bu yatırım boşuna olur. 18 yıldır bu H limanında çalışıp 30 yıldır sektörde olan biri olarak yazıyorum. 18 yıldır ikinci pist değil havalimanının kuzeye dolgu yapılarak daha düşük kotta yapılmasını savundum ve devletin geldiği nokta da burası. 3-5 yılı geçmez bahsettiğim yatırım yapılır. Fizibilitesi hatta deniz sondajları da yapıldı. Mevcut pist Pandemi de 20 cm lik kısmı yenilendi ancak tekerlek vurulan noktada bu yenileme yeterli olmamış anlaşılan. Havalimanının normalde 1 yıl kapanması İle tüm pist derinliği ile sökülüp yeniden yapılacaktı ancak o maliyet te ciddi maliyetti ve bu kadar süre beklenemezdi. Hatta normal ihale sürecine girse 7-8 aydan fazla sürecek işlemi tercihli bir şekilde bu firmaya taptırmak zorunda kalındı. Firma elbette hala sorumludur. Yolcu mağduriyeti de üzücüdür ve mümkün olduğunca yaşanmamalıdır. Geçmiş olsun.
Nokta 5 ay önce
Bahar hanımın haberi yok bari biz diyelim! geçen secimde aynısını dediniz, tesadüfe bakın ondan önceki secimde de soz vermiştiniz. Bakın, geldi seçim zamanı gene söz veriyorsunuz. Eeeeeyyy Bahaar hanim sormayalimmi nerede bu bahsettiğiniz 30 katrilyon lira??
Davut 5 ay önce
20 yıldır sıfır icraat. Tabi eşler ilerliyor o konuda icraat var
süleyman 5 ay önce
yalanını sevsinler. akp demek yalan demek. yalan makineleri.
cemil 5 ay önce
bu vaatlere karnımız tok sandıkta görüşürüz...
Murat 5 ay önce
Yalanlardan olen varmi acaba
Mehmet 5 ay önce
Hadi ınsaalah demir yolu gibi verdıgınız sozu Tutarsan ız 1 yıl Kalmaz yapılır nasılsa Trabzon keklik hersekıl de %80garantı Ne gerek var sımdı masrafa insanda biraz utanma olur 6 ay once yapılan pist nasıl coker nerde senın mimarların konturoların yazıktır mılıselvet gıdıyor oraya harcanan parada dogmamıs bebegın haki var biraz Allahdan korkun Baska bırsey demıyom
Arsinli 5 ay önce
Sayın vekil hangi yandaş çeteye burayı yaptırdınız. Bu yandaş çetelere söyleyin bari az çalsınlar bu kadarda demir çimentodan çalınmaz. Bir gün gelir bunu hesabını sizlere sorarlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@