7m


7m

hyundai

Trabzon Havalimanı'nda yolcu artışı

Trabzon Havalimanı'nda geçen yıla göre artış yaşandı

Trabzon 09.05.2018, 20:34
Trabzon Havalimanı'nda yolcu artışı

Trabzon Havalimanı'nda nisan ayında taşınan yolcu sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12 arttı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bu yıl nisan ayında Trabzon Havalimanı'nda iç hat yolcu trafiğinin önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11 artışla 1 milyon 224 bin 171, dış hat yolcu trafiğinin ise yüzde 63 artışla 29 bin 46'ya ulaştığı, toplamdaki artışın yüzde 12 ile 1 milyon 253 bin 217 olduğu belirtildi.

Açıklamada, nisan ayında havalimanına iniş-kalkış yapan uçak sayısına bakıldığında, iç hatlarda bir önceki yılın aynı dönemine göre 7 bin 854 ile yüzde 5, dış hatlarda ise 696 ile yüzde 2'lik artış yaşandığı kaydedildi.

Uçak trafiğinde toplamda yüzde 5 artış olduğu, iniş-kalkış yapan uçak sayısının 8 bin 550'ye ulaştığı ifade edilen açıklamada, Trabzon Havalimanı'ndaki yük trafiğinin ise bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8 arttığı ve toplam rakamın 9 bin 179 ton olarak gerçekleştiği bildirildi.


Yorumlar (2)
takım taraftarı 4 yıl önce
Tamam trabzon havalimanının yolcu sayısı artsa ne zaten her yıl artıyor birşey mi yapıldı yada yapılacak yok yapılıyor hiç gereği olmayan hatta trabzon havalimanının dörtte biri yolcu gelmeyecek yerlere havalimanı yapılıyor vede trabzon havalimanının bitirmek için Trabzon havalimanının yetişmediğini bilmeyen yok pist yetersiz terminal binaları yetersiz sis olur uçak inemez pist bu uçuşlara el verişli deyil bütün bunlardan kimin umrunda 60 yıldır yamalama yapılıyor oyalanıyor millet oysa her seçim kendileri gelip söz veriyor ama aldılar mı yüz de 70 oyu herşey unutuluyor kimse kusura bakmasın bente akp oy veriyorum ama şehrine yapılan haksızlıklara göz yumamam aynı şehir hastenesi meselesi ülkede bütün şehir hastaneleri bitti bizde daha yeri belli deyil oyla bu seçimde gelip buraya büyük bir şehir hastanesi yapacağız derler hatta bunu bir sonraki seçimde bile derler bütün bunlara rağmen bizim başta belediye başkanı bakanlar vekiller hep susar aman yukarıyı kizdirmayalim yetti artık siz bu şehrin çıkarlarını düşünmek için seçildiniz aldığınız paralardan biraz utanın hâk ediyoruz mu diye
ayhan 4 yıl önce
Söylediklerine aynen katılıyorum. Trabzon havalimanı Türkiye' nin 7. büyük havalimanı (yolcu kapasitesi olarak) Ama ne pist, ne terminal binaları, ne otopark alanı ne de havalimanı giriş - çıkış kısımları yetersiz. Oy uğruna gereksiz yerlere yapılan havalimanları milli servete yazık. Çok daha az maliyet ile çok daha kullanışlı, daha büyük bir havalimanı yapılır. Böylelikle tüm ihtiyaçları karşılamış olur... Ama nerde.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@