alexa metrics

banner536

"Trabzon Havalimanı artık ihtiyacı karşılamıyor"

TTSO) Meclis Üyesi Hamit İnan'dan Trabzon Havalimanı açıklaması

Trabzon 30.11.2021, 11:44 30.11.2021, 12:55
"Trabzon Havalimanı artık ihtiyacı karşılamıyor"

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Meclis Üyesi Hamit İnan Trabzon Havalimanı’nın artık ihtiyacı karşılamadığını söyledi.

TTSO'nun otel, pansiyon, yurt ve danışmanlık firmalarını kapsayan turizm sektörü ağırlıklı 25'inci Meslek Komitesi'nden meclis üyesi olan Hamit İnan; Trabzon için en dinamik sektör konumundaki turizmin, pandemi döneminde de en sıkıntılı sektörlerden biri olduğunu vurguladı.

"HAVALİMANI ARTIK İHTİYACI KARŞILAMIYOR"

TTSO Meclis Üyesi Hamit İnan, turizmdeki talep artışını karşılamak için yapılacak çalışmaları sıralarken de şunları söyledi:

"Turizmdeki talep artışını karşılayacak havayolu ile ulaşım imkânlarının artırılması, yaşanan bazı sıkıntıların aşılması noktasında tüm kurum ve kuruluşlarımızın işbirliği içinde olması önemlidir. Çevremizdeki şehirler daha modern havalimanlarına sahip olmaya başlamışken, Trabzon Havalimanı'nda hem standartlar hem de pist ile ilgili sorunlar yaşanmaktadır. Trabzon'un da yeni bir havalimanına ihtiyaç duyduğu kamuoyunun takdiridir."


Yorumlar (7)
Gazipaşalı 2 ay önce
Trabzon hava alanını etkisiz kılıp komşu hava alanlarını son teknoloji ve modern yapan zihniyet Trabzon'dan rövanş alıyor olamaz mı ?. Zaten Trabzon'da %70 oy alıyorlar. Açıklama yapan arkadaşa katılmamak mümkün değil. Trabzon halkı önce kendini sorgulamalı
Hüseyin Aktürk 2 ay önce
Ne olduda neyin rövanşını alacaklar.Olmayan bir rövanş iddiasında bulunup üzerine yorum yapmak çok mantıksız.Çevre illere yapılan yatırımlardan hazımsızlık duymaya gerek yok.Sonuçta Rizeye ya da Giresuna yapılan havalimanıda Türkiye sınırları içindedir.
Metin Can 2 ay önce
Çevreyolu, demiryolu ve havaalanı. Bunlar olmazsa Trabzona yapılan hiçbir yatırımın anlamı yok.
dördüncücemre 2 ay önce
Havaalanını bırakında Tren tolu deniz yolu için çalışın. Benim çocukluğumda yani 50 yıl önce deniz ulaşımı olan bir kentti Trabzon. Trabzon İstanbul arası vapur vardı ne oldu da şimdi Trabzon ile komşu şehirler arası bile yolculuk yapılamıyor. Tren zaten yok siz kalkmışsınız havaalanı diyorsunuz iyi kötü bir alan var bırakın bu sırf konuşmuş olmak için konuşmayı.
Trabzon 2 ay önce
Asil hazimsiz olanlar Trabzon a yapılacak olan tüm yatırımlara engel olanlardir.
yakup 2 ay önce
Yeni havalani yapmazlar trabzon uvey evlat
Trabzon her alanda silinmiştir. Trabzon hem öksüz hemde yetim 2 ay önce
Trabzon her alanda silinmiştir. Trabzon hem öksüz hemde yetim. Maalesef gerçek bu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@