Trabzon Havaalanı'nda rekor kırıldı! İşte 2 günde inen uçak sayısı

Trabzon Havaalanı'nda 2 günde 265 uçağa hizmet verildi.

Trabzon 29.07.2021, 12:30
Trabzon Havaalanı'nda rekor kırıldı! İşte 2 günde inen uçak sayısı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, pandemi döneminde kentteki turizmin ve ticaretin en hareketli dönemini yaşadığını belirterek, “Bayram yoğunluğuyla birlikte Trabzon Havalimanında tüm zamanların rekoru kırıldı ve iki günde 265 uçağa hizmet verildi” dedi.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, pandeminin en fazla etkilediği sektörlerin başında gelen turizmin, 1 Temmuz’daki normalleşmenin ardından hareketli günler geçirdiğini belirterek şunları söyledi:

“Bölgemizde özellikle bayram tatilinin de araya girmesiyle turizm hareketi doruğa çıkmıştır. Buna bağlı olarak Trabzon Havalimanında tüm zamanların rekoru kırıldı. 24 Temmuz Cumartesi günü 130, 25 Temmuz Pazar günü de 135 olmak üzere iki günde 265 uçak trafiği gerçekleşti. Daha önce Trabzon Havalimanında bir günde en fazla 120 uçak trafiği gerçekleşmişti. Böylece iki gün üst üste rekor kırılmış oldu. Trabzon Havalimanına tarifeli seferlerin yanı sıra 10 ülkeden de charter seferler yapıldı. Kuveyt, Bahreyn, Ürdün, Umman, Katar, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nden yapılan direkt seferlerin yanı sıra Hollanda, Almanya gibi Avrupa ülkelerinin çeşitli şehirlerinden de Trabzon’a direkt uçuşlar gerçekleştirildi. Yerli turistlerin de eklenmesiyle bölgedeki turizm hareketi bayram tatilinde pandemi dönemindeki en hareketli haftasını yaşadı. Turizme bağlı olarak da ticaret hacmi de gelişti ve üyelerimize bu zor dönemde adeta nefes oldu.”

Bu hareketliliğin konaklama sektöründe de tüm kapasiteleri doldurduğuna işaret eden Başkan Hacısalihoğlu, “Birçok tatilcinin konaklama tesislerinde yer bulamadıkları için benzin istasyonlarında araçlarının içinde geceyi geçirdiklerini biliyoruz” diye konuştu.

Başkan Hacısalihoğlu, turizm faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve her coğrafyadan insanın Trabzon’a ve Doğu Karadeniz’e gelmesi için çalışmalarını bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yürüteceklerini söyledi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
İsimsiz 2 ay önce
Her inen uçak Trabzon'a koronavirus getirdi sonrada suçlu halk.
Ismini ver 2 ay önce
Altı ay hiç uçak inmedi corona pik yaptı yinede gelen yolcular getirdi dimi!İsimsiz kahraman

Gelişmelerden Haberdar Olun

@