7m

7m

hyundai

Trabzon Emniyet Müdürü Aydoğan'dan gazinin "aşağılama" iddiasına yanıt

Trabzon'da Ahmet Civelek isimli bir gazinin Trabzon İl Emniyet Müdürü Aydoğan'ın kendisini aşağıladığı yönündeki iddiasına Aydoğan resmi açıklama ile yanıt verdi.

Trabzon 20.12.2021, 19:53
Trabzon Emniyet Müdürü Aydoğan'dan gazinin "aşağılama" iddiasına yanıt

Trabzon Polis Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevli Gazi Ahmet Civelek'in, Trabzon İl Emniyet Müdürü’nün kendisini aşağıladığı yönündeki iddialarının yer aldığı sosyal medya paylaşımı gündem olmuştu. Konuyla ilgili Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan basın açıklaması yaptı.

İddiaları kabul etmeyen Aydoğan soruşturma yapılmasını talep ederek açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Trabzon Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görevli bir Gazi Polisimiz üzerinden, sosyal medyada bir kısım haksız ve asılsız paylaşımların yapılması, kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla, basın açıklaması yapmamı zorunlu kılmıştır. 

5 ay kadar önce, 25 Temmuz 2021 tarihinde, beraberimde Emniyet Müdür Yardımcısı ve Özel Harekat Şube Müdür V. olduğu halde, şubeye ilk kez ziyarette bulundum.

Ziyaret sırasında iddia edildiği üzere bir konuşma olmadığı gibi, gazi olduğunu memnuniyetle öğrendiğim personelimizin sağlığıyla, evladımın da doktor olması nedeniyle; hem insani, hem de bir İl Emniyet Müdürü olarak ve sorumluluğum gereği ilgilendim. 

Bu diyalog sırasında olduğu iddia edilen konuşmalar ve beden dili hiç bir şekilde gerçekleşmemiş, bilakis personelimizin durumuna ilgisiz kalmamak ve moral vermek amacıyla, beraberimdeki personelimin de huzurunda iletişimim olmuştur. 

Türk Polis Teşkilatına 37 yıldır şerefle hizmet veren, şehit ailelerimiz ve gazilerimizle, her türlü zor günlerinde bir olmanın yanısıra, birlik olmanın, ülkemiz için önemini bilen ve bu anlayışın dini, ahlaki, geleneksel ve silah arkadaşlığı anlayışımın bir gereği olarak yerine getirmekten, her zaman onur duyan bir anlayışla bugünlere geldim.

Bu vesileyle, şahsımla ilgili ve gerçek yanı bulunmayan sosyal medyadaki paylaşım ve yorumları, Türk Polis Teşkilatının onurlu bir mensubu olarak kabul etmem söz konusu değildir. Şahsıma atfedilen ve gerçekle hiç bir ilgisi olmayan sözlerin soruşturularak, gerçeğin ortaya konulması amacıyla soruşturma yapılmasını talep ettim.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İddia neydi? Detaylar için önceki haberimize tıklayın;

haber


Yorumlar (6)
Cemil 5 ay önce
Bu hiç inandırıcı değil. Hiç kimse buna inanmaz acaba şahitleri korkutup kendi lehine şahitlik yapmaları için ne yaptı.civelek kardeşimizi çok iyi tanırım asla yalan konuşmaz
birol 5 ay önce
Aydoğan o koltuk sana haramdır. Derhal istifa etmelisin.
UĞUR MACİT 5 ay önce
sayın müdür bu şehir sizi sevmedi artık gidin emekli olun gezin tozun ama bu şehirden gidin
BOZKURT 5 ay önce
Kesinlikle hiç inandırıcı değil.Tamamen bu formatta bir konuşma olsa GAZİMİZ RUH HASTASI MI ? EĞER RUH HASTASI İSE O DAHA BİR BAŞKA SORUN..EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDE KANINI AKITAN BİR YİĞİDE REHABİLİTASYON YETERİNCE UYGULANMIYOR.SALDIM ÇAYIRA MEVLAM KAYIRA
Fatih 5 ay önce
Vatını için gazi olmuş biri üst amirine durduk yere niye iftira atsın, açıklama hiç inandırıcı değil.
isimsiz 3 ay önce
bu müdürümüzü sivasta çalışan herhangi bir p.memuruna sorabilirsiniz. ;)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@