Trabzon Devlet Tiyatrosu perdelerini açıyor

Trabzon Devlet Tiyatrosu yeni oyun ile perde diyor.

Trabzon Devlet Tiyatrosu perdelerini açıyor

Trabzon Devlet Tiyatrosu 2018-2019 Sezonuna Dilan Demirel’in yazdığı, Ebru Kara’nın yönettiği ‘İkinci El Cinayet’ adlı oyun ile başlıyor.

Oyunun Yönetmen Yardımcılığı koltuğunda Sinem Ersu otururken Dekor-Kostüm Tasarımı Candan Günay, Işık Tasarımı Nihat Bahar, Müzik Umut Uslusoy, Video Tasarım Emre Yıldız, Seslendirme Ali Düşenkalkar tarafından gerçekleştirildi. Ayrıca Dr. Hicran Tülüce oyuna danışman olarak katkıda bulundu. 

Trabzon Devlet Tiyatrosunun sevilen kadın sanatçılarından Duygu Urhan, Sinem Ersu ve başarılı oyuncu Erkan Akçelik rol alıyor.

4 Ekim 2018 saat 20:00’da Haluk Ongan Sahnesinde seyircisi ile buluşacak olan İkinci El Cinayet adlı oyunun konusu ise şöyle: 

‘Yoğun İstanbul trafiğinde yogaya gitmek isteyen bir kadın, köprüden atlamak isteyen yaşlı bir adama ‘’ atlayacaksan atla artık’’ diye bağırır ve adam atlar. Kadın vicdan azabıyla kendini ve hızlı tüketimin çılgınlığına kapılmış insanları sorgulamaktadır. İçindeki bu muhasebeyi temize çekmek için, intihar eden adamın kızını evine çağırır. İkisi arasında bir çok tartışma olur. Kadın kendini adamın kızına affettirmek isterken, kızın söyleyecekleri oyunun tüm seyirini değiştirecektir. Popüler kültürün küçük insanı sorgulattığı, bir farkındalık bir içe dönüş hikayesi…

Trabzon Devlet Tiyatrosu perdelerini açıyor
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burçak
Burçak - 1 yıl Önce

İki adet bilet aldık. Yeni sezon hayırlı olsuun

SIRADAKİ HABER

banner441