banner536

banner556

Trabzon Deva Kadınları Sokakta

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Trabzon’da farklı etkinliklerle kutlandı.

Trabzon 08.03.2021, 23:09 09.03.2021, 18:52
Trabzon Deva Kadınları Sokakta

8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla Trabzon Deva Partisi İl Başkanlığı çeşitli etkinliklerle bu özel günü kutladı. 

Deva Partisi Trabzon İl Başkanlığı Kadın Çalışmaları Başkanı Hatice Kahraman Ekşi ve İl Yönetiminde görevli arkadaşları ile birlikte 8 Mart Kadınlar günü dolayısıyla meydan parkında düzenlenen ''Keşanlı Kadınlar'' etkinliğine katılıp,çelenk bıraktı.Bir çok kadın derneğinin bulunduğu toplantıda Trabzonlu kadınlarımızın sorunları dinlendi. 

Trabzon Deva Kadınları Sokakta

Hatice Kahraman Ekşi ''Toplumsal cinsiyet eşitliği, sosyal adalet ve güçlü bir toplum için kadının sosyal ve ekonomik durumunun sağlamlaştırılması bir zorunluluktur. Bunu sağlamak için, kadının eğitiminin, çalışma imkanlarına kavuşmasının, psikolojik taciz ve şiddete karşı korunmasının, yasalar önünde sağlanan eşitliğin toplumsal hayatın her alanı ile karar alma ve yönetim mekanizmalarına taşınmasının önemli olduğuna inanıyoruz.'' dedi.

Trabzon Deva Kadınları Sokakta

40 ESNAF 40 GÜÇLÜ KADIN 

Trabzon Deva Partisi Yomra İlçe Başkanı Funda Çuvalcı 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla Kaşüstü ve Yomra’da 40 kadın esnafı ziyaret ederek onlara çiçek hediye etti. Funda Çuvalcı çalışan kadınlarımızın gerek çalışma hayatında gerekse pandemi sebebiyle yaşadıkları sorunları dinledi. 

Funda Çuvalcı ''Kadının çok olduğu yer aydınlıktır ve inceliklerle doludur. Kadınlarımız her yerde Rize’de balık tutan Trabzon’da tuğla yükleyen, Ordu’da demir döven eli öpülesi kadınlarımız. Kadınların sömürülmedikleri, ezilmedikleri, şiddet görmedikleri bir dünya istiyoruz.  Kadınlar yapıcıdır, üretkendir, cesurdur, koruyucudur, merhametlidir, problem çözücüdür, dirençlidir. Kadınlarını geride bırakan toplum, geride kalmaya mahkumdur. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.'' dedi.

Trabzon Deva Kadınları Sokakta

Trabzon Deva Kadınları SokaktaTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Hakan 2 ay önce
cemaat artıkları akp yi 100 defa size tercih ederim. Başınızı zamanında kaldıracaktınız. çöp sepetine atıldıktan sonra boş hikaye anlatmayın.
13°
parçalı bulutlu
banner547
banner520
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@