alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzon'dan Kılıçdaroğlu'na 1 TL'lik tazminat davası!

Trabzon'da AK Partli gençler basın açıklaması yaptı, Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi

Trabzon 28.06.2021, 12:14 28.06.2021, 12:24
Trabzon'dan Kılıçdaroğlu'na 1 TL'lik tazminat davası!

AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları bugün Meydan'da bulunan Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yaptı. 

16 ilde eş zamanlı yapılan basın toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Katarlı Gençler Sınavsız Türkiye'de okuyacak" söylemine tepki gösterildi. Haberi yapan haber kaynağının özür dilemesine rağmen Kılıçdaroğlu'nun iddasını sürdürmesi üzerine kendisine 1 TL'lik manevi tazminat davası açılacağı belirtildi.

Trabzon'dan Kılıçdaroğlu'na 1 TL'lik tazminat davası!

Grup adına basın açıklamasını Of Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Yasin Bıyıklıoğlu yaptı. Bıyıklıoğlu şu ifadeleri kullandı;

Ülkemizin yarınları ve “Yeni Türkiye’nin” teminatı biz gençler her yıl olduğu gibi bu yıl da geleceğimizi tayin edecek olan üniversiteye giriş sınavına tekrardan ulaşmanın büyük heyecanı içerisindeydik. Lakin 25 Haziran Cuma günü, yani üniversite sınavından 1 gün önce öğlen saatlerinde ortaya atılan bir yalan haber tüm motivasyonumuzu altüst etmiş ve sınava girecek 2 milyon 607 bin 903 öğrenci arkadaşımızı ve milyonları bulan ailelerini olumsuz şekilde etkilemiştir. CHP Genel Başkanı her zaman olduğu gibi hiçbir teyide ihtiyaç duymadan sorumsuzca davranarak yalan söylemiş ve yalanın yayılmasında aktör olmuştur. Biz buna artık şaşırmıyoruz. Ama gençlere söylenen bu yalandan günlerdir çok rahatsızız Sayın Kılıçdaroğlu. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP yönetiminin bu kadar bariz bir yalanın taşıyıcısı olmasını ve bunu biz gençlerin sınavına bir gün kala ucuz siyasetlerine malzeme etmesini asla unutmayacağız. 

Yalanları ortaya atan yayın organları, bunları yaymaktan ve biz gençlerin kafasını karıştırmaktan da maalesef çekinmemiştir. 27 saat boyunca devam ettirdikleri yalan haberlerini sınav saatinin son bulmasıyla birlikte düzeltmiş ve haberin gerçeğini paylaşmışlardır. Fakat iş işten geçmiştir. Bir yıl boyunca hazırlanmış olduğumuz sınavın ilk oturumu bu yalan haberin etkisi altında sonlanmıştır. Mağduriyetimiz ortadadır. Türkiye’nin ana muhalefet partisi genel başkanının, gireceğimiz en önemli sınavlardan biri öncesinde, bu basit yalana sarılması en hafif tabirle sorumsuzluktur. Yalanı yayan ve bizlere ulaşmasına sebebiyet veren basın kuruluşları servis ettikleri yalan haberden dolayı ufak bir mahcubiyet hissetmiş olacak ki haberi geri çekip kamuoyundan özür dilemiştir.  

Bugün geldiğimiz noktaya bakıldığında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya üzerinden başlattığı “Katarlı gençler sınavsız Türkiye’de okuyacak” algısı, sosyal medyada belli odaklarca yayılmıştır. Bu algının oluşturulması tamamen kötü niyet taşımakla beraber, sınavlarına sadece bir gece kalmış arkadaşlarımızın zihinlerini allak bullak etmeye yetmiştir. CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu kadar bariz bir yalana inanması ve bunu biz gençlerin sınavına bir gün kala siyaset malzemesine dönüştürmesini unutmayacağız.  

Gençlerin “Özür dile” çağrısını ciddiye almayan Kılıçdaroğlu hala içinde bulunduğu yanlış tavırla hareket etmektedir. Hatasına karşılık özür dileme erdemini gösteremeyen bir insanın, bu ülkenin gençleri tarafından kabul görmeyeceğini açıkça beyan ediyoruz. 

Gençleri kirli siyasetlerine alet eden CHP yönetimi bizlere en önemli günümüzde büyük bir darbe vurarak gençlere verdiği gerçek değeri bir kez daha göstermiştir. Tüm bu sebeplerden dolayı sayın Kılıçdaroğlu ve CHP yönetiminden 26 Haziran Cumartesi günü bir özür mesajı beklemiş ve sesimizi sosyal medya aracılığı ile kendisine duyurmak istemiştik. 

#ÖzürDileKılıçdaroğlu tag’ı ile Twitter gündemine girerek yüzlerce paylaşım ile sesimizi duyurduğumuzu düşünürken sayın Kılıçdaroğlu, yine şaşırtmayarak skandal bir açıklama ile biz gençleri “trol” olarak nitelendirme cüretini kendisinde bulmuş ve bizleri görmezden gelmiştir. İşte sayın Kılıçdaroğlu, trol dediğiniz biz gençler bize yaşattığınız bu manevi yıkım sebebiyle size bir (1) TL’lik manevi tazminat davası açmak üzere buradayız. Sizin deyiminizle biz troller şimdi adliye binası önünden gür bir sesle sayın Kılıçdaroğlu’na sesleniyoruz: 

Yalan bir haberin peşinden koşup bizleri ve ailelerimizi manipüle ettiğiniz için bizlere çok büyük bir özür borçlusunuz


Yorumlar (39)
Kemal 6 ay önce
Ak Partili gençlere tavsiyem bu tip boş işlerle uğraşmasınlar, günün o vaktinde işsiz güçsüz ne yaptıklarını sorgulasınlar. Gelecekte işsiz birer birey olacak. Neden? bunu sorgulasınlar
KENTAKİLİ 6 ay önce
işsizlik yok, iş beğenmemek var.
Mehmet K. 6 ay önce
Size tavsiyem bu ülkede ana muhalefet partisinin basindaki zati söyledikleri yalanlar icin kinayip bu milletin gencleriyle dalga gecmemesini söylemenizdir
furkan 6 ay önce
işsiz oldğunu ne biliyorsun her meydanda toplanan senin gözünde işsiz mi ? o zaman her boş boş gezen işsiz gezi olayları yapanlar sapsız ipsiz salınmış bir insan topluluğu
ali 6 ay önce
2 buçuk milyon gencin girdiği bir sınavda kimsenin hakkının yenmediğini düşünmek için ya çıkarcı bir partili ya da çok iyi niyetli olmak gerek.
hasan 6 ay önce
19 senede ülkeyi soyup soğana çevirdiniz doymadınızzzz... Allahtan yüzünüzde maske var... gerçi sizde utanma ne arar.
Borabay 6 ay önce
Vay anası yav. Silikler...
Sonderman 6 ay önce
Yorumlara bakıyorum, beyni kişiliği ve fikri olanlar beyan ediyor, bazı böcekler ise buranın nöbetçi hakaretçisi olmuş.
Bilenbiri 6 ay önce
Senin var bi kaşıntın.....!
VAYYY VAAAYYY 6 ay önce
ALIŞTINIZ TABİİİ
Dursun 6 ay önce
Hadi yine iyisiniz AKP gençlik kollarına kapak atan işsiz kalmıyor torpili sağlam oluyor hele bide CHP ve Kılıçtaroglu aleyhine konuştunuz ya tamam üç beş yerden maaş garanti.
ömerTs61 6 ay önce
Kılıçdaroğlu kadar başınıza taş düşsün
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@