Trabzon'dan Gazze'ye umut ışığı

Trabzon İHH Yardım Derneği, "Gazze'ye Umut Ol" sloganıyla yardım kermesi düzenledi.

Trabzon'dan Gazze'ye umut ışığı

Trabzon İHH İnsani Yardım Derneği Çocuk Birimince, Gazze'deki Filistinlilere destek olmak amacıyla "Gazze'ye Umut Ol" sloganıyla yardım kermesi gerçekleştirildi.

15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Meydanı'nda organize ettikleri kermes için stant açan İHH Çocuk Birimi, çocuklarla birlikte dernekte yaptıkları turşu, kitap ayracı ve yöresel ürünleri satışa sundu.

Vatandaşların ilgi gösterdiği kermesten elde edilen gelir, Gazze'deki Filistinlilere ulaştırılacak.

Trabzon İHH Çocuk Birimi Sorumlusu Ümmü Gülsüm Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail zulmünün bitmek tükenmek bilmediğini, bu nedenle Filistinlilerin yalnız bırakılmaması gerektiğini söyledi.

Filistinlilere ellerinden gelen yardımı yapacaklarını dile getiren Yıldız, "Her ay zor durumda olan Müslüman kardeşlerimiz için kermesler düzenliyoruz. Bu ay da kermesimiz Gazze'deki Müslüman kardeşlerimiz için olacak. Abluka altındaki kardeşlerimizin bir nebze de olsa dertlerine çare olabilmek için çocuklarımızla birlikte dernekte yaptığımız turşuları satışa sunduk." diye konuştu.

Yıldız, etkinlik kapsamında 10 çocuğun görev aldığını ve vatandaşların da stantlara ilgi gösterdiğini anlatarak, çocukların, broşür ve balon dağıttığı vatandaşlara derneğin yaptığı yardım faaliyetlerini anlattığını ve kermese de davet ettiğini belirtti.

Çeşitli boylardaki kavanozlarda bulunan turşuların, 5 ile 15 lira arasında satışa sunulduğunu aktaran Yıldız, şunları kaydetti:

"Çocuklarımızın yaptıkları turşular, yine onların yaptıkları satışlar sayesinde kısa sürede tükendi. Böylelikle çocuklarımıza da sorumluluk duygusunu aşılamış olduk. Bu satışlarımızdan elde ettiğimiz geliri, oradaki kardeşlerimize ulaştırmaya çalışacağız. Çocuklarımızın elleriyle yaptıkları turşuların geliri umarım amacına ulaşır. Destek veren herkese de teşekkür ediyoruz."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner426

banner432

banner454

banner443

banner441

banner393