Trabzon'dan 48 saat evde kal çağrısı

Koronavirüse karşı evde kalınması yönündeki çağrılar sürüyor

Trabzon 28.03.2020, 20:11
Trabzon'dan 48 saat evde kal çağrısı

Haber61 Haber Servisi

Türkiye'de koronavirüs salgınına karşı yetkililer vatandaşları uyarmaya devam ederken son olarak Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu sosyal medyadan bir çağrıda bulundu.

Vali Ustaoğlu sosyal medyadan Trabzon milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar, Salih Cora, Bahar Ayvazoğlu, Ahmet Kaya ve Hüseyin Örs ve Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'nu etiketleyerek "Kendimiz ve sevdiklerimiz için, güzel ülkemiz ve mutlu yarınlarımız için Trabzonlu hemşehrilerimize birlikte seslenelim 48 saat hiç çıkma" çağrısında bulundu.

Ustaoğlu'nun çağrısının ardından Başkan Zorluoğlu da "Koronavirüs’ün yayılma hızını düşürmek bizim elimizde...48 saat hiç çıkma" şeklinde paylaşım yaptı.

Yorumlar (44)
Cengiz 11 ay önce
Sayın valim bize kalsa ćıkmayacagız fakat işveren işe git diyor ben pazar günleri bile çalışıyorum patron kendini düşünüyor .bizde maddi durum olmayınca mecbur gidiyorum. Zaten bizi düşünen olsa kontrol altına alır iş yerlerini itiraz edince hadi istifanı yaz git diyor kendileri evde keyif yapar olan garibana olur.
Savaş kayci 11 ay önce
Evde topcu, popcu birde zenginler kalır. Biz çalışanlar Allah'a emanet. Ver 20günlük sokağa çıkma yasağı imam da kurtulsun cemaat de...
Abdulmuttalip 11 ay önce
Ne topcuyum ne popcu ne de zengin. Dükkanım 2 haftadır kapalı Allah yardımcım olsun para kazanılır canımız sağolsun. 3 4 5 binlira ailemden değerli değil.
Sinan 11 ay önce
Ülkemiz bu zor durumdayken pikniğe ,mangala,balik tutmaya,spor yapmaya vb hareketler yapanlar siz vatan hainisiniz ha dağda askere mermi sktiniz ha sokağa çıkıp insanlara virüs bulastirdiniz bence çok fark yok . Lütfen herkes duyarlı olsun!
Cengiz 11 ay önce
Sayın valim doğru fakat işverenler gel diyor haftanın 6 günü sabah 08.aksam 17.00.calısiyorum işveren hem işkurdan maaş talebi yapıyor hemde sen gel imza atma giriş çıkış ta diyor bunu siz denetleyecek ve gerekeni yapacak kurumları bilhilendirmelisiniz ben evli çocuklu bir asgari ücret çalışan vatandaş olarak.bizlere sahip çıkılması gerek.zaten maddiyatım olsa evden çıkmam fakat mecburum benim kiram var kredim var eletrik su gaz.yetmiyor ama mecbur.durumları iyi olan kira vermeyen kardeşlerim sakın çıkmayın ben çıkmasam olmuyor .işte durum bu
İsimsiz 11 ay önce
13 gündür evdeyim bitene kdr çıkmam ! Tam destek!!
İbraam 11 ay önce
Akp zihniyeti, evde kal, aç kal...
İbraam 11 ay önce
Bir insanı kandırmak, kaldırıldığına inandırmaktan daha kolaydır. Zeka ve akıl fışkıran akp zihniyeti, iktidarı eleştirdiğim; evde kal,aç kal ironisini dışarı çıkalım diye anlamış, bu sığ kafalara izah edeyim, iktidarın görevi evde kal, ben senin ihtiyaçlarını karşılarım dır. Bilmem ankadınızmı?
deniz 11 ay önce
bunun beyin ölümü gerçekleşmiş
İsimsiz 11 ay önce
Dışarı çık virüs al öl. Anan baban ardından ağlasın günlerce aç kalsın kardeşin aynı evliysen eşin ağlasın günlerce yemesin çocuğun varsa yetim büyüsün.. değer mi kardeşim ? Bir ömür için bir ay iki ay harcamak çok mu.
Kenan 11 ay önce
Ve beyin vucudu terkeder
Murat 11 ay önce
Burdaki temel amaç senin benim sağlığılım değil sağlık personelinin etkin kullanılabilmesi
Adem 11 ay önce
Tamam, millet bilmiyordu, şimdi öğrendi. Siyasileri işin içine karıştırmadan mücadele çok mu zor. Illaki siyaset mı gerekiyor. Eskiden valiler böyle mı kriz yönetirdi, ya merkezi yönetimler. Hep siyaset, hep siyaset, bu müsbet siyaseti işin içinden çikarmayı öğretirse tek iyiliği bu olacak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@