banner556

Trabzon'daki ulaşım sorunu için dev adım! İhale yapıldı

Trabzon için Ulaşım Master Planı’nın ihalesi yapıldı.

Trabzon 25.12.2020, 10:39
Trabzon'daki ulaşım sorunu için dev adım! İhale yapıldı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun projeleri arasında yer alan ve şehrin ulaşım sorununu çözüme kavuşturacağı belirtilen Ulaşım Master Planı’nın ihalesi yapıldı. Başkan Zorluoğlu “Ulaşım Master Planı, Trabzon’umuza hayırlı olsun” dedi. 

Büyükşehir Belediyesi, Trabzon’da uzun yıllardır konuşulan, Trabzon’un ulaşım ve trafik sorununu çözmesi amaçlanan Ulaşım Master Planı’nın ihalesi gerçekleştirildi. Sözleşmesinin önümüzdeki günlerde imzalanmasının ardından, Ulaşım Master Planı çalışmalarına başlanacak. 

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE SÖZLEŞMESİ İMZALANACAK
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, üzerinde uzun süre titizlikle çalıştıkları Ulaşım Master Planı’nın ihalesini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Ulaşım Master Planımız öncelikle şehrimize hayırlı olsun. Bu konu Trabzon’da uzun yıllar konuşuldu. Büyükşehir Belediyesi olarak biz bunun planını yaptık, sözleşmesi imzalanacak aşamaya geldi. Önümüzdeki günlerde de sözleşmeyi imzalayıp işe başlayacağız” ifadelerini kullandı.  

ŞEHRİN ULAŞIM ALANINDAKİ ANAYASASI 
Ulaşım Master Planı’nın bir şehrin ulaşım alanındaki anayasası olduğunu vurgulayan Başkan Zorluoğlu, “Planla birlikte Trabzon’un ulaşım durumu bilimsel yöntemlerle, ayrıntılı şekilde incelenecek ve ortaya konulacak. Şehrin neresinde ulaşım problemi var? Neresinde ne kadar yolcu var? Bu yolcular nerelerde birikiyor? Halkımız hangi tür ulaşım araçlarını kullanıyor? Bu ulaşım araçları yeterli mi? Sinyalizasyon ve kavşaklar bu ulaşımı düzgün taşıyabilecek şekilde mi? Ne tür dokunuşlar gerekir? En uygun optimal ulaşım aracı otobüs mü, tramvay mı, metro mu, hafif raylı sistem mi gibi tüm olasılıklar Ulaşım Master Planı’nda değerlendirilecek” şeklinde konuştu.  

12 AYDA ÖNEMLİ SONUÇLAR ELDE EDECEĞİZ 
Başkan Zorluoğlu, Ulaşım Master Planı’nı şehrin dinamikleri ile birlikte hayata geçireceklerini de belirterek “Üniversitemiz de işin içerisinde olacak. Temenni ediyorum ki, ilk 12 ayda çok önemli sonuçlar elde edeceğiz. Bundan sonra da oturup şehrin tüm ulaşım meselelerini konuşacağız. Metro, hafif raylı sitem, tramvay gibi sistemlerin yapılabilmesi için Ulaşım Master Planı olması gerekiyor. Ulaşımla ilgili konuları görüşmek için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına gittiğimde de ilk sordukları, Ulaşım Master Planı oldu. Öncelikle bu planı yapmamız gerektiğini söylediler. Biz de Ulaşım Master Planı’nı hayata geçiriyoruz. Bu manada toplu taşıma da bu sistemin içerisinde değerlendirilecek” dedi.

Yorumlar (18)
Trabzon 4 hafta önce
Trabzon büyük şehir belediyesi şirketlerine alımları niye ruhumuz duymuyor adalet istiyoruz. 1 tane bile olsun adalet
OrhanAts 4 hafta önce
Çok çok geç kalınmış bir çalışma, ama zararın neresinden dönülse kardır mantığı ile düşünüyorum. İnşAllah iler ki dönemler için, yeni nesiller için faydalı bir çalışma olur
Can 4 hafta önce
12 at sonra diyor çü kü 12 at sonra seçim var biliyorlar. Seçim zamanıda gene trenler tranvaylar metrolar projesi kitapçıkla vaad edilir.seçimden sonra da yalarsınız avcunuzu.trafik sorununa neyin çözüm olacağını sade toplu taşıma şöförü bile biliyor gergün bağaıra bağıra anlatıyor.sen git gene ihale yap virilerine para akıt
Trabzon 4 hafta önce
Trabzon belediyesi eleman aldı deniyor şirketlere bu söylenti doğru mu. Murat zorluoğlu
KOÇ 61 4 hafta önce
Ulaşım master palanı'nın ismi pek havalı ama uygulamada göreceğiz ne olduğunu sayın yöneticiler size rica ediyorum Kuzey-Güney yönünde 500 metrede bir çift gidiş çift geliş yol yapın aşağıdan yukarı yukarıdan aşağı gidebilmek için girmediğimiz delik sokak arası kalmadı.
Ercan 4 hafta önce
Her 150-200 metrede dere yatağı var ve kümes gibi ev dolduruldu 40-50 senede. Öyle zor ki !!
Canı yanmış 4 hafta önce
2001 de Asım Aykan Hollanda hükümeti ile anlaştık Raylı sistemi Trabzona getiriyoruz demişti...Buda kupa gibi....yola çıktı geliyor denmişti....
Plan 4 hafta önce
Ulaşım için dev adım atılmış. Neymiş o adım. Plan. Ulaşım master planı. Neremle güleceğimi şaşırdım.
61 4 hafta önce
12 ayda bir sonuç ewet müthiş bir iş daha belediyeden 12 ay sonra şu yola trafik ışığı koyup şu yolu burdan verelim hoppp oldu bitti bir 12 ay sonra daha şuraya bir dolmuş durağı şuraya bir otobüs durağı şu hatta üç dört otttobüssss hopppp oldu bitti gelsin yeni 12 ay hayırlı olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@