banner539

banner526

banner533

banner513

Trabzon'daki tesis Türkiye'de ilk! İşte açılacağı tarih

Vali Ustaoğlu ve Başkan Zorluoğlu Türkiye’de bir ilk olan tesis ile ilgili inceleme yaptı.

Trabzon 30.09.2020, 16:53 30.09.2020, 16:59
Trabzon'daki tesis Türkiye'de ilk! İşte açılacağı tarih

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Taşönü Katı Atık Entegre ve Bertaraf Tesisi’nin son durumunu yerinde incelediler. 

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon ve Rize İlleri Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği (TRABRİKAB) Encümen Toplantısı’nın ardından Araklı ilçesinde yapımı devam eden Taşönü Katı Atık Entegre ve Bertaraf Tesisi’nde incelemelerde bulundu. Vali Ustaoğlu ve Başkan Zorluoğlu, Türkiye’de bir ilk olan tesisin son durumuyla ilgili firma yetkililerinden detaylı bilgi aldılar.  Tesis, kasım ayında Trabzon’a hizmet vermeye başlayacak. 

Trabzon'daki tesis Türkiye'de ilk! İşte açılacağı tarih

TÜRKİYE’DE İLK OLACAK 

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın kıymetli eşi Emine Erdoğan Hanımefendi riyasetinde ‘Sıfır Atık’ mottosu ile yola çıkılan, dünya standartlarında Türkiye’nin ilk entegre katı atık bertaraf tesisi olan Taşönü Katı Atık Entegre ve Bertaraf Tesisi çalışmalarında sona yaklaşıldı.  Çöpten Gazlaştırma ile enerji elde edilmesinde de 12.8 MW ile (50 bin hane) Türkiye’nin en büyük tesisi olma özelliğini taşıyacak. 1,5 milyon nüfusa hizmet etme kapasitesi ile Trabzon’un geleceğini güvence altına alan bu önemli yatırım, kasım ayında şehrimizin hizmetinde olacak. 60 milyon dolara mal olan Katı Atık Entegre ve Bertaraf Tesisi tam kapasite ile hizmete girdiğinde, 600 kişiye istihdam sağlayacak” ifadelerini kullandı. 

ENCÜMEN ÜYELERİ DE KATILDI

Taşönü Katı Atık Entegre ve Bertaraf Tesisi’nde yapılan incelemede encümen üyeleri Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ile birlikte Araklı Kaymakamı Kürşat Karaca, Rize Çevre Şehircilik İl Müdürü Ali Serkan Savaş ve tesisi yapan şirket yetkilileri de hazır bulundu.

Trabzon'daki tesis Türkiye'de ilk! İşte açılacağı tarih

Trabzon'daki tesis Türkiye'de ilk! İşte açılacağı tarih

Trabzon'daki tesis Türkiye'de ilk! İşte açılacağı tarih

Trabzon'daki tesis Türkiye'de ilk! İşte açılacağı tarih

Trabzon'daki tesis Türkiye'de ilk! İşte açılacağı tarih

Yorumlar (14)
davut 3 hafta önce
Araklı'ya yakışan bir çöp tesisi olmuş. Tren yolu Rize'ye ama Doğu Karadeniz'in tüm çöp merkezi Trabzon'a. Teşekkürler
Davut 3 hafta önce
Süslü laflar edemiyorum. Son 3 günde paramız hem ermeni parası hem de azeri parası karşısında değer kaybetti. 20 yıllık akp nin özeti budur. Çöplerle size mutluluklar.
Ahmet Faruk 3 hafta önce
Rizeye demir yolu yapıldı mı yoksa lafı mı edildi.bu ise yapıldı.camur at izi kalsın öyle mi ve 15 beğeni karadenizli mert olur
Salih 3 hafta önce
Sayın Cumhurbaşkanımızın kıymetli eşi Emine Erdoğan Hanımefendi riyasetinde ‘Sıfır Atık’ mottosu ile yola çıkılan, dünya standartlarında Türkiye’nin ilk entegre katı atık bertaraf tesisi'ni yapmayacakmiydiniz? Bu nasıl bir bakis açısı. Siz bir şehrin yönetici olarak bu vizyona doğal olarak sahip olmanız gerekir. Her işte birilerinin gözüne girmek için reklam yapmayın. Bu proje temiz dünya için bir çalışma. Emine Erdoğan'dan öncede vardı ondan sonrada var olacak çevre projeleridir.
tsli 3 hafta önce
vay be emine erdoğan öncü öyle mi, ne hallere kaldık ya
nihat 3 hafta önce
yani kendi insiyatifi ile degil,birilerinin refasetinde yapilmis.
Hakan Organ 3 hafta önce
Kaldığımız hallere bakar mısın, sevinelim mi şimdi buna... Arkadaş orası kokmaya başlayınca yanboluda adam kalmayacak...
Ümit ... 3 hafta önce
Yıllar öncesinin sahillerinin alabildiğine çöple süslendiğini, burunlarının pis kokular ile sızlatıldığını, nahoş çağdışı durumdan kurtaracak çareyi üretebilecek iradenin arandığı yakın zamanı unutanlar ne de çabuk burun kıvırmak durumuna düşüyorlar. Evinde bile en basit işinde yakınından destek ve onay bekleyenler bunda devlet sahiplenmesini küçümseyip vizyon sorgulaması yapıyor. Fosilleşen siyasi ihtirası, canlı tutulmak istenen bölgesel husumeti, sapla-samanı karıştırmayı, beklentisinin hayat bulması için uyuşmasa da elmaya armut olarak inanmayı bir tarafa bırakıp hayali gerçek yapan yaşamın farkında olup takdiri tercih edebilmeli insan.
Adem 3 hafta önce
Yine kıskançlık yine praveko bu insanlar ezelden beri olagelmişler neyapalım onlar var diye biz hizmet yapmayalımmı .( İt ürür kervan yürür) durmak yok yoladevam bizbize yeteriz.işe yaramıyorsunuz bari ayakaltından çekilin çöp.ler.
Hamza 3 hafta önce
Harika bir hizmet.Ilgililere çok teşekkür ederiz.Hasta ruhlu,sukursuzlere de geçmişimizle yüzleşmeyi öneriyorum.samaroglani ülkeden oyun kuran,dik duran,tarihten gelen gücünün farkında olan bir Turkiyeyi görmelerini istiyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@