Trabzon'daki tacizciyi serbest bırakan savcıya soruşturma!

Bakan Gül, Trabzon'da bir çocuğu taciz eden şüpheliyi serbest bırakan savcı hakkında inceleme izni verdi 

Trabzon'daki tacizciyi serbest bırakan savcıya soruşturma!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanı olarak, Trabzon’da küçük bir çocuğa istismarda bulunan şüpheli şahsı önce serbest bıraktığı ardından sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine gözaltına aldığı iddialarına muhatap olan savcı ile ilgili müfettiş incelemesine izin verdi. 

Adalet Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, HSK Başkanı olarak, Trabzon’da küçük bir çocuğa istismarda bulunan şüpheli şahsı, "Önce serbest bıraktığı, sonra sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine gözaltına aldığı" iddialarına muhatap olan savcı ile ilgili müfettiş incelemesine izin verdi. HSK 1. Dairesinin teklifi üzerine iddiaları değerlendiren Kurul, savcı hakkında soruşturma izni isteyen yazıyı HSK Başkanı Abdulhamit Gül’e sundu. Bakan Gül, inceleme başlatılması ile ilgili ‘olur’ verdi. 

HSK, konuyla ilgili iddiaları araştırması için müfettiş görevlendirecek. Kurul, müfettişten gelecek inceleme raporu doğrultusunda soruşturma açılmasına gerek olup olmadığına karar verecek. 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 15:33


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doktor TS
Doktor TS - 2 hafta Önce

Beyaz kod verdi diye sırf toplumun gazını almak için doktoru açığa almışlardı. Aynı şeyi bekliyoruz. Devlet göreve..

pınar zengin
pınar zengin - 2 hafta Önce

keşke iki yıl önce kızkardeşimin ölümüne sebep olan kamyon şoförüde tutuklansa.suçunu kabul etmesine rağmen iki yıldır serbest ceza almasına rağmen cezayı onamayan yargıtay var.üstelik bu şoför halen çalışmakta.şoförün kullandığı kamyonun dolmuşa çarpması sonucu olay gerçekleşiyor.kazada kardeşimin iki çocuğu ve 9 kişi içlerinde ağır yaralılarda olmak üzere yaralanıyorlar.kız kardeşim ölüyor.ve biz iki yıldır mahkeme kapılarındayız.şoför 1 ay bile cezaevinde kalmadan serbest bırakılıyor.neymiş kazaymış taksirli adam öldürme yokmuş.üstelik şoför bütün trafik kurallarını ihlal etmis ve tali yoldan ana yola çıkmış.adı kaza olmuş.

Serko61
Serko61 - 2 hafta Önce

Hani serbest bırakma yokdu iki gün önce vali açıklamıştı.Bu nasıl iş kim doğru konuşuyor kim yalancı anlamadik.

murat
murat - 2 hafta Önce

ah o savcının eline öğretmen bir fetöcü geçseydi kim bilir kaç sene içerde yatardı...

banner426

banner432

banner454

banner443

banner441

banner393