Trabzon'daki o iki bina neden boşaltılıyor?

İşte binaların boşaltılma nedenleri...

Trabzon'daki o iki bina neden boşaltılıyor?
banner432

Trabzon'da zeminde oluşan kayma, istinat duvarında meydana gelen çatlaklar ve çökme tehlikesine karşı iki apartmanın tedbir amaçılı boşaltılması istendi. 

Trabzon'un Ortahisar İlçesi Karşıyaka Mahallesi 803 nolu sokakta bulunan 13 katlı 25 daireli Çinar Apartmanıyla, 5 katlı Yetimoğlu Apartmanı çökme tehlikesine karşı boşaltılması istendi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Ortahisar Belediyesi ve AFAD ekipleri iki binada inceleme yaptı. Yapılan incelemeler sonrası binaların boşaltılması istenirken, Yetimoğlu Apartmanı'nın istinat duvarı kanalizasyon borularında biriken sular nedeniyle çöktü. İstinat duvarında yer yer çatlaklar ve kopmalar meydana geldi. Bina boşaltılırken, Yetimoğlu Apartmanının ön kısmında yer alan Çinar Apartmanı ise çökme tehlikesine karşı boşaltılması istendi. 

Çınar Apartmanında oturan Orhan Özgenç, binanın boşaltılmasının istendiğini belirterek, "Çökme tehlikesine karşı bizden binaları boşaltılmamızı istediler. Ama biz biraz daha durduk. Tehlike arz ediyor. Belediyenin buna bir önlem alması gerekiyor. Kanalizasyon borularında biriken sular nedeniyle binanın altına su girdi. İstinat duvarı çökmek üzere, çatlaklar oluştu. Binada hafif bir kayma da oldu gibi gözüküyor. Buna bir önlem alınması gerekiyor" dedi 

Yetimoğlu Apartmanı'nda oturan Bünyamin Çelik ise Belediye ve AFAD ekiplerinin gelerek binaların boşaltılmasını istediklerini belirterek,"Ama burdaki insanların ne yapacakları nereye gidecekleri konusunda bir şey söylemediler. Şerit çekip gittiler, burda ciddi anlamda bir risk var. Duvarın yıkılması an meselesi. Ön taraftaki binaya insanlar girip-çıkıyor. Bir şeyler yapmak için illa insanların ölmesi mi gerekmiyor ? Bunu gözleri görüyor ama kimse müdahale etmiyor" ifadelerini kullandı. 

Belediye ekipleri ise risk altında bulunan Yetimoğlu Apartmanı önündeki kanalizasyon borularında birikine suları boşaltmak için çalışmalarını sürdürüyor. 

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 16:07

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akl-ı SELİM
Akl-ı SELİM - 3 ay Önce

Belediye hizmeti denen birşey yok.Gerekenin yapılması için can kaybı yaşanmasını ya da binaların çökmesini bekliyorlar sanırım.Vatandaşların mağdur edilmesi de cabası.Ne desek boş.Duvarın kendi kendine yıkılmasını bekliyorlar herhalde.

Akl-ı SELİM
Akl-ı SELİM - 3 ay Önce

Belediyenin bu denli duyarsız olması sanırım şaşılacak şey değil.Türkiye’de belediyecilik gibi bir hizmet yok denecek kadar az.Sanırım binalar yıkılınca ya da can kaybı yaşanınca müdahale edilecek.Ama olup bittikten sonra yapılan müdahale neye yarayacak bunun farkına ne zaman varacaklar acaba?

Mehmet
Mehmet - 3 ay Önce

Mert Bey kimsenin fikrini bilmeden , ne düşündüğünü bilmeden yorum yapmayın.Belki de sizin gibi düşünüyordur bu kişi de.Yorum yapmak için yorum yapmayın bence.Umarım aynı şeyi sizde yaşarsınız da bu insanları anlarsınız.Çünkü gerçekten çaresizlerdi.

Mert
Mert - 3 ay Önce

Belediyeye en son laf edebilecek insanlar trabzondadır, beleyeyi eleştirmiş birisi ama nafile, yönetimi değiştirme gibi bir yapısı olmayan halk hakediyor hizmet almamayı

SIRADAKİ HABER

banner426

banner443