Trabzon'daki katliam yargıya taşındı!

Trabzon Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban zehirlenerek öldüren hayvanların başlayan hukuk sürecinde takipçisi olacaklarını açıkladı.

Trabzon'daki katliam yargıya taşındı!

Trabzon Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (TRAHAYKO) Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban, Akçaabat’ın Söğütlü Mahallesi’nde 8 köpek ve 2 kedinin zehirli etle öldürülmesiyle başlayan hukuk sürecinin takipçisi olacaklarını açıkladı. Yapılan katliamı “alçaklık” olarak değerlendiren Kurban “Bu hayvanın zaafından faydalanıp onu zehirleyerek öldürmek, onu kandırmak bana çok alçakça geliyor.” dedi.

Konunun yargıya taşındığını belirten Kurban “Konu şu an yargıda. Savcılık incelemesini başlattı. Bu çok alçakça bir şey. Bu hayvan aç. Bu hayvanın zaafından faydalanıp onu zehirleyerek öldürmek, onu kandırmak bana çok alçakça geliyor. Bu durum bizim ağrımıza gidiyor. Ayrıca öldürülen köpekler arasında yavru ve annesi var.” diye konuştu. Kurban açıklamasına şöyle devam etti: “Bir diğer hususu da belirtmek gerekir. Hayvanlar zararsızdır, bizimle yaşamalarında ne kusur var? Ama diyelim ki istemiyorsunuz, bu şartlarda zehirlemek de kesinlikle çözüm değil. Bir bölgede yaşayan köpekler, o bölgenin hâkimidirler. Oraya başka hayvan girmesini engellerler. Ama şimdi o alan boş kaldı. Bu hayvanların yerine daha fazlası ve üstelik kısır olmayan hayvanlar gelecek. O öldürülen hayvanların bir kısmı belediye tarafından kısırlaştırılmıştı.” dedi.

Günebakış

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 15:14


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ADEM
ADEM - 3 hafta Önce

YAŞAM HAKINA SAYGI DİYE BİRŞEY OLMALI. BUNU YAPANLAR KİMLER İSE BULUNUP GEREKEN CEZA VERİLMELİDİR.

mahmuTS
mahmuTS - 3 hafta Önce

Türk adaletinden kaçsanız, aklansanız dahi Allah ın adaletinden kaçamayacaksınız

Horyanlı kazim
Horyanlı kazim - 3 hafta Önce

Bu çok vahim bir durum bunları böyle yapini kınıyorum ayını zaman da birçok yerlerde bu köpek ler başı boş dolaşıyor buna acilen bir çare bulunması lazım bulunmasa hem bu hayvanlar Zarar verilecek hemde bu hayvanlar insanalar zararvercek,

şenol
şenol - 3 hafta Önce

bu alçaklık ile ilgili bilgi sahibi olan lütfen polise bilgi versin, polis bu olayı aydınlatmanın peşinde

Alp TÜRK
Alp TÜRK - 3 hafta Önce

Belediyenin parmağı var mı? Araştırılsın...

murat
murat - 3 hafta Önce

bunu yapan ınsan olamaz ınsan demek ıcın onun kopeketen farkı yoktur benım nezlımde

Harun
Harun - 2 hafta Önce

Bunu yapanlarin hanesine huzur girmesin bu saatten sonra böyle birseyi insan nasil yapar aklim almiyor....

banner443