7m

7m

hyundai

tamfinans

Trabzon'daki habere Rize Valisi'nden yalanlama

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Trabzon medyasında dolanan 'Rize'de 61 plakalı araçlara ceza yağıyor' haberini yalanladı.

Trabzon 20.07.2017, 11:15
Trabzon'daki habere Rize Valisi'nden yalanlama

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, 3 gün önce Trabzon'da bazı medya organlarında yer alan 'Rize’de 61 plakalara ceza yağıyor, Trabzon Ayder’i sildi!' başlıklı haberin gerçek olmadığını açıkladı.


Rize Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, söz konusu haber referans alınarak iki komşu şehir arasındaki ilişkileri bozmak için kampanya yürütüldüğü vurgulandı. 

Rize Valisi Erdoğan Bektaş tarafından yapılan açıklama şu şekildedir: 

"Trabzon merkezli bir internet haber sitesinde 17 Temmuz 2017 Pazartesi günü yayınlanan “Rize’de 61 plakalara ceza yağıyor, Trabzon Ayder’i sildi!” başlıklı haberi kaynak göstererek, son günlerde özellikle sosyal medyada iki komşu ilin arasında kurulan sağlam ilişkileri bozmayı amaçlayan kampanyanın yürütüldüğünü takip etmekteyiz.

Ülkemiz genelinde son aylarda meydana gelen trafik kazalarının artması ve bu kazalarda çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmesi ve yaralanması üzerine trafik kazalarının önlenmesine için gerekli trafik denetimleri arttırılmıştır. Halihazırda devam etmekte olan bu denetimler esnasında; mevzuata uygun olmayan araç ve sürücülerine Rize İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince yasal çerçevede ve herhangi bir il ayrımı yapılmaksızın gerekli trafik idari para cezası uygulanmaktadır.

Gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi olmayan bu tür asılsız haberlerle iki komşu şehrin arasına düşmanlık sokmaya çalışan yayın organları ve yetkililerinin cezalandırılması için hukuki işlemlere başlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." 

Yorumlar (9)
Cafer 5 yıl önce
Ey benim güzel iki guzide vilayetin yoneticileri ve vatandaşlari bu gibi fitneye gecit vermeyiniz lutfen. Rize olmazsa trabzon,trabzon olmazsa Rize neye yarar
sondağ 5 yıl önce
bu haberi yazanları biliyorum artık okumayacam onları Allah sizi kahr eylesin yalancılar
onur 5 yıl önce
Rize belediye yazsa anlarim ama aslen Trabzonlu Vali bu işe izin verdırmez
türker 5 yıl önce
yalana hile katıp paylaşanlara yazıklar olsun
ercan 5 yıl önce
Burada valiler ve milletvekilleri devreye girmelidir. Spor bu kadar abartılıp zaten hassas giden dengelerin yıkılmasına izin vermemeliler. haberi fitneyi çıkartanlara sert müdahale yaptırmalıdırlar.
Ahmet reis 5 yıl önce
İki şehirin arasını bozan ermeniler uzak durun bizden boğulursunuz
Serkan 5 yıl önce
Sayin vali bir iki kelimede rizenin başkanına ve karamana etseniz provakatorlugu biraksalar fena olmaz.
ali oktay 5 yıl önce
rize trabzon kardeştir aradakiler rumdur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@