Trabzon'daki derelere atılan atıklar tepki topladı!

Trabzon’un Araklı ilçesinde beton mikserlerinden dereye dökülen çimento atıkları ve kimyasallar doğal yaşamı tehdit ediyor 

Trabzon'daki derelere atılan atıklar tepki topladı!
banner432

Trabzon’un Araklı ilçesi Yoncalı mahallesinde beton mikserlerinden dereye dökülen çimento artıkları ve kimyasallar doğal yaşamı tehdit ediyor. 

Araklı ilçesi Yeşilyurt Grup Yolu Yoncalı Mahallesi yakınlarındaki Yoncalı Deresi’ne kimliği belirsiz kişi veya kişilerce dökülen çimento artıkları ve kimyasal maddeler balık ölümlerine neden oldu. Gelişi güzel dökülen bu kimyasal maddenin beton santrallerinde, tünellerin giriş kısımlarında ve havuz yapımında kullanılan en tehlikeli kimyasallardan biri olduğu iddia edilirken, yöre halkı duruma isyan etti. Balık ölümlerinin yanı sıra dere içindeki kertenkelelerin de dökülen maddeye bulandığı gözlenirken, renginin ve derisinin yanıktan dolayı değiştiği görüldü. Mahalle sakinleri bu katliama karşı adli ve idari makamların harekete geçerek bir an önce soruşturma açılmasını talep ederken, yetkilileri göreve davet ettiler. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
2010-2011 Yılı Süper Lig Şampiyonu TRABZONSPOR
2010-2011 Yılı Süper Lig Şampiyonu TRABZONSPOR - 2 hafta Önce

Yazık...Tam bir facia...Doğa katliamıdır bu... Başta Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olmak üzere tüm mahalli, ve idari birimleri göreve davet ediyoruz..

Metin
Metin - 2 hafta Önce

Kendi yediģi kap'a pisletir gibi...

Serko61
Serko61 - 2 hafta Önce

Bizden adam olmaz nokta.

sertac
sertac - 2 hafta Önce

Beton zehirdir, o derede yaşayan tüm balıklar çoktan öldü. Bunu yapanın bulunup ibretlik ceza verilmesi lazım. devlet kurumları nerede?

Serkan
Serkan - 2 hafta Önce

Yomra deresi 15 yıldır beton ve taş ocaklarının zehirini denize taşıyor kaç kere şikayet ettiysek sonuç alınamadı.İnşAllah yeni başkan bu işe bir çözüm bulacaktır.Çünkü ona inanıyoruz

SIRADAKİ HABER

banner204

banner393