Trabzon'daki cinayette şok eden ayrıntı: Anne ve babamı takip ediyor diye düşündüm

Trabzon'da anne ve babasını takip ediyor diye öldürdüğü kişinin Yomra’da dükkan aradığı ortaya çıktı

Trabzon 08.08.2020, 18:03 09.08.2020, 17:51
Trabzon'daki cinayette şok eden ayrıntı: Anne ve babamı takip ediyor diye düşündüm

Trabzon'un Yomra İlçesinde 3 Kasım 2019 tarihinde iki aile arasında mahkemelik olduğu bir davadan ötürü başlayan husumetten kaynaklı cinayetin yok yere işlendiği ortaya çıktı. Anne ve babasını takip ediyor diye öldürdüğü kişinin arkadaşıyla birlikte dükkan aradığı ortaya çıktı.

Enis Yıldırım'ın haberine göre, anne ve babasının takip edildiğini düşünerek, Enes Ş.’yi sokak ortasında öldüren ve Yeter T.’yi yaralayan Yunus T. hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcı, olayda yaralanan Yeter T. ve bir kişinin ölümüne bir kişinin de yaralanmasına neden olan Yunus T.’nin ifadelerini aldı. Yeter T. olay günü Enes Ş. ile Yomra’da dükkan aradıklarını belirterek, “Yunus T.’nin babasını ve annesini gördük. Bunun üzerine ben Enes’e öğüt veriyordum. Bu sırada uzaklaşırken, Yunus’un ateş ederek üzerimize koştuğunu gördüm. Araya girerek silahı elinden almak istediğim anda vuruldu. Bu sırada Enes’in yerde yatığını gördüm” dedi.

ANNESİNİ VE BABASINI İZLEDİĞİNİ DÜŞÜNMÜŞ

Cinayet silahını dededen kalma olduğunu belirten Yunus T., “Enes’i annemin ve babamın arkasından gittiğini gördüm. Takip ediyor diye düşünerek, eve gidip dedemden kalma silahı aldım. Tekrar geri döndüm. Enes bizim evin istikametine yürüyordu. Enes elleri cebinde üzerime geldi. Karşı karşıya geldik. Ne konuştuğumuzu hatırlamıyorum. Silahı çekerek ateş ettim. Yeter’de araya girdi. Yeter ile bir husumetimiz yoktu. Amacım öldürmek değildi. Yaptığımdan pişmanım” dedi.

ÖLDÜRME VE YARALAMADAN YARGILANACAK

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı. Soruşturmacı savcı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Yunus T. hakkında iki suçtan hapis istendi. Savcı, Yunus T.’nin adam öldürmek suçundan müebbet ve kasten yaralama suçundan ise bir yıldan 6 yıla kadar hapsini talep etti. Savcı hazırladığı iddianameyi ağır ceza mahkemesine gönderdi. Dava önümüzdeki günlerde görülmeye başlayacak. Bu arada Yunus T.’nin babası K.T. hakkında azmettirme suçundan takipsizlik kararı verildi.

(Habertürk)

Yorumlar (5)
Remzi 2 ay önce
Mafya dizilerinin bazı gençleri ne hale getirdiginin örneği şüphelendiysen kafasına sık, ben böyle saçma gerekçe duymadım şüphelendim vurdum ,vay anasını..
A 2 ay önce
Ananın babanın düşmanımı vardida şüphe duydun her onune gelen aslan kesiliyo yazik
Ayşe güngör 2 ay önce
Yok artık ya şakamısınız siz ya..ihtimal olasılık şüphe üzerine adammı öldürülür cahil cüheyla hiçmi Allahtan korkmadın Allah bunun hesabını sorar sana merak etme sen Allahın yarattığı canı aldın bin bir beter ol emi
Ali Bas 2 ay önce
Sacma bir savunma adami resmen bilerek ve planlauarak oldurmus . Yazik oldu olene
Turkoglu Turk. 2 ay önce
omur boyu hapis annesi babasinada en azindan 10 yil hapis ders olsun bu magaradan cikma mhalukatlara

Gelişmelerden Haberdar Olun

@