Trabzon dahil bir çok ilde internet kesintisi

Türkiye genelinde yaşanan internet kesintisinin nedeni belli oldu.

Trabzon 20.10.2020, 11:35
Trabzon dahil bir çok ilde internet kesintisi

Türkiye'de bazı bölgelerde internet erişim sorunu gözlemlendi. Bazı internet servis sağlayıcıların kullanıcıları, internete erişimde kesinti yaşadıklarını sosyal medya üzerinden paylaştı.

Kullanıcılar Türk Telekom, Türksat Kablonet, Turknet ve Vodafone internet hizmetlerinde aksama olduğunu aktardı.

Türk Telekom'un web sitesindeki duyuruda kesintinin "planlı çalışmadan" kaynaklandığı ve 5 saat sürmesinin beklendiği belirtildi.

Planlı çalışma kapsamında internet kesintisi yaşayan iller Sivas, Samsun, Adıyaman, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakaları, Antalya, Burdur, Kayseri ve Trabzon olarak bildirildi.

Açıklama kısmında "Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için altyapıda çalışma planlanmıştır. Bazı müşterilerimizin kısa süreli hizmet kesintileri yaşaması öngörülmektedir." denildi.

Kendilerine önceden uyarı gitmediğini söyleyen kullanıcılarsa kesintilere sosyal medyada tepki gösterdi. Ticaret Bakanlığı geçen ay yaptığı açıklamada, abone olunan internet ve yayın platformu hizmetlerinde bakım ve onarım gibi nedenlerle kesinti yapılmadan 48 saat önce aboneye bilgi verilmesi gerektiğini belirtmişti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
KALYONCU 12 ay önce
Kural yasa kanun tanımayan ülkede bilgilendirme hiç olurmu
Erkan 12 ay önce
Parayı alırken iyi hizmet verirken kötü kac saat kesıntı varsa o parayı düşssünler ozaman
Wakame 12 ay önce
Kanun? Yasa? Güldürmeyin beni Türkiye burası

Gelişmelerden Haberdar Olun

@