Trabzon'da yolcuların midibüs çilesi

Trabzonluların en çok şikayetçi olduğu konular arasında ulaşım başta geliyor.

Trabzon 23.02.2017, 19:33 24.02.2017, 08:32
Trabzon'da yolcuların midibüs çilesi

Haber61 / Haber Servisi

Trabzon'da yaşayan vatandaşların çözülmesini istedikleri sorunlar arasında ulaşım ve trafik problemi en çok gündeme gelen konular arasında. 


Akşam saatlerinde evlerine gitmek yola koyulan vatandaşlar, hem erken hem de geç saatlerde uzun süre duraklarda sıra beklemek zorunda kalıyor. 

Haber merkezimize gelen şikayetler doğrultusunda, Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'nin hemen önünde bulunan Havaalanı ve Üniversite'ye giden midibüslerin bulunduğu durakta her gün yolcu yoğunluğu ve araç yetersizliği yaşanıyor. Bu yoğunluk zaman zaman uzun kuyrukların oluşmasına neden oluyor.

Haber servisimize bu konudaki rahatsızlığını ileten bazı vatandaşlar, "Trabzon'da ulaşım sorununun çözülmesi için yetkililer kılı kıpırdatmıyor. Sabahları işe gitmek eziyet, işten çıkıp evimize dönmekse ayrı bir eziyet. Ne midibüsler yolculara yetiyor ne de yağmurdan korunacak bir durağımız var." şeklinde şikayetlerini belirtti. 


Trabzon'da yolcuların midibüs çilesi
Trabzon'da yolcuların midibüs çilesi
Trabzon'da yolcuların midibüs çilesi
Trabzon'da yolcuların midibüs çilesi
Trabzon'da yolcuların midibüs çilesi


 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
Murat 4 yıl önce
İnsana saygısı olmayan tek durak havaalanı dolmuş durağı. Resimler de bu duruğa aittir. Bu olay özellikle havaalanı dolmuş durağında yaşanıyor. araçları yetersiz ama paraya tapıyorlar. Duraktan doldurup öyle çıkarlar aman yolda dolcu olur bir kişilik boş yer bırakalım düşüncesi gütmezler. İki saat dolmuş beklersiniz. Tranzonun en en en kötü dolmuş durağı. Ama parayıda en çok seven
Nihat müzennet 4 yıl önce
Trabzon nun her tarafı aynı birde akşamdan yoldan araklıya gitmeye çaliş bakalım nasıl gideceksin
yasar 4 yıl önce
tramvay şart
Eskiya 4 yıl önce
Hep diyorum. Toplu taşıma çevre yolu ve şehir Hastanesi önceliklimiz bunlar. Bunlar anladım ki hususi gündem yapılıyor fakat yapılmıyor.Çünkü toplu taşıma yapamıyoruz plaka fedailerinden korkuyoruz. Çevre yolunu yapamıyoruz çünkü oraları imara açmadık şimdi yaparsak çok ucuza mal olur. Hastane desen 5 il şehir hastanesini açtı. Biz AKYAZI-çimento fab. Arasında gel git yapıyoruz. Şu deldiğiniz tünelleri uzatın yomraya kadar atın bi tünel daha olsun metromuz. Çokmuş güzel şehrime. Çok mu.?
flaneur 4 yıl önce
Güzel Trabzon'umu Hindistan'a çevirmişler. Her tarafta dolmuş... Yakışmıyor bu şehre bu görüntüler.
Mechül 4 yıl önce
Bu sorunların temelini bir bakalım nerden kaynaklanıyor ben 20 senedir trabzon dayım trafikle ilgili bir çözüm üretildimi conlekci değirmendere bi çalışma varmi hala yok eleştirmek kolay hemen durakları eleştirin yerel yönetimi eleştirelim çözüm üretsinler havada mi ucacaklar dolmuşlar havaalanı Durak yönetiminin meydanda yolcuların yağmurda islammamasi için büyük şehir belediye başkanından defalarca bir tente yağmurluk izni istediğini biliyorum artı milletvekillerine bile söylendi olmadı sıkıntı yerel yönetimden bana göre paraya sıra gelince işe giden arkadaşlar bedava calismayami gidiyor vurun abalıya yapmayalım bu eleştirilerimizi yerel yönetimlere yapalım onlar çalışsın
fedakar 4 yıl önce
Arpani az vermişler murat kimsin bilmiyorum ama havaalanı duragi en disiplinli ve en fedakar duragidir
Mustafa 4 yıl önce
Sadece bu sorun orası deyil haksızlık etmeyin her yerde dolmuşlar dolmadan kalkmıyor yolda bekleyen yolcu deyil beşirli hattı hatta çınarüstü ve güvelioğlu buralarda takribi akşam mazAllah yoldan eyer bir saatten az bekleyip binersen şanslısın çarşıdan meydana ya yürüyecen yorgun yada dolmuşa binecen tekrar ordan beşirli veya gideceğin dolmuşa binecen çok zengin halkız biz yerel yönetimdeki palabıyıklar nasılsa makam araçlarıyla evlerine gidiyorlar o makamlarda göbeğinizi kaşıyarak oturacağınıza bu memleket için birşeyler yapın bu memleketin böyle fosil yöneticilere ihtiyacı YÖK not
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@