Trabzon'da YGS'de büyük başarı

Trabzon, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavlarında (LYS) bir önceki döneme göre büyük bir başarı elde etti.

Trabzon 28.11.2017, 15:47
Trabzon'da YGS'de büyük başarı

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü yazılı açıklama yaparak, Trabzon'un YGS derslerinin test ortalamasına göre Trabzon'un Türkiye'de 12. olduğunu duyurdu. 

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) açıkladığı bir önceki dönem sınav verilerine göre Trabzon, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavlarında (LYS) büyük bir başarı elde ettiğini ifade etti. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) temel alındığında Trabzon, Türkçe testinden 5., matematik testinden 18., sosyal bilgiler testinden 34. ve fen bilimleri testinden 17. olmuştur. Tüm derslerin test ortalamaları alındığında ise Trabzon, Türkiye’de 12. olmuştur.
 
  Ayrıca Trabzon Fen Lisesi tüm YGS alanlarında ilk 100 okulun içerisinde yer almıştır.
 
Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi ise, sosyal bilgiler testinden Türkiye 3’üncüsü, Türkçe testinden Türkiye 47’ncisi olmuştur.
 
“Başarının Sırrı, Eğitimin Tüm Paydaşlarıyla Etkin Bir Şekilde Çalışmak!”
 
Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, tüm bu başarıların iyi bir planlama, isabetli adımlar ve milli eğitimin tüm paydaşlarını bu işin içerisine faal bir şekilde katarak elde edilmiş bir sürecin ürünü olduğunu belirtti. Aktaş, "Başarı serüvenimiz devam edecek ve kısa zamanda Trabzon, Türkiye’de eğitim alanında ilk üç ilin içerisinde yer alarak sadece spor ve sanatta değil, eğitimde de adından söz edilen markalaşmış bir şehir olacaktır.” ifadelerini kullandı. 

Trabzon'da YGS'de büyük başarı
 

Yorumlar (2)
memo 3 yıl önce
başarı idareden gelir bu onur trabzon fen lisesi idaresinindir ama bu idare tağıtıldı 2018 de göreceğiz
musti 3 yıl önce
Trabzon Fen Lisesine dua etsin. dağıtıkları okul sonları olacaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@