Trabzon'da yer işgallerine ceza yağmuru

Trabzon’da Ortahisar Belediyesi zabıta ekipleri sokak ve caddeleri işgal eden işletmelere cezai işlem uyguladı.

Trabzon 11.09.2019, 13:05
Trabzon'da yer işgallerine ceza yağmuru

Trabzon'da vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren ekipler, yaptıkları denetimlerde yürürlükteki mevzuata aykırı olarak yer işgalleri yapan işyerleriyle ilgili cezai müeyyide uyguladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, cadde ve ara sokaklarda bulunan çay ocakları, restoran ve kafelerle ilgili çok sayıda şikayet aldıklarını belirterek "Maalesef, bazı işyerleri yasal prosedürleri hiçe sayıp, belediyemiz tarafından kendilerine tanınan hakları ihlal ederek, vatandaşlarımızın kaldırımlardaki geçişlerini engelleyecek şekilde yer işgalleri yapıyor. Daha çok para kazanma hırsıyla kaldırım ve meydanlara üç-beş masa atarak haksız bir şekilde vatandaşların geçişini engelleyen hiçbir işyerine, asla müsamaha göstermeyeceğiz. Belediyemizin kendisine tanıdığı yer işgaliyesi haklarını ihlal ederek, bunu birkaç kez tekrarlayan işyerlerinin işgaliye hakları iptal edilecek. Özellikle şehrimizle özdeşleşmiş Meydan Parkı, Uzun Sokak, Kunduracılar, Maraş Caddesi ve çevresinde Büyükşehir Belediyemizle irtibata geçerek yer işgali yapan işletmelere cezai müeyyide uygulayacağız. Bu konuda vatandaşlarımızın yaşam konforuna halel getirecek, diğer yandan da şehrimiz için başıboşluk ve keyfilik algısı oluşturabilecek hiçbir konuda taviz vermeyeceğiz" dedi.

Yer işgalleriyle ilgili Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile her zaman irtibat halinde olacaklarını belirten Başkan Genç, "Her konuda da olduğu gibi; bu konuda da önceliğimiz vatandaşlarımızın yaşam konforuna halel gelmemesidir. Bunun için de kendi görev alanımıza giren cadde, sokak ve alanların dışında Büyükşehir Belediyemizin sorumluluk alanına giren alanlarla ilgili de Büyükşehir Belediyemizle irtibata geçerek yasal prosedürlerin işletilmesine katkı sağlayacağız. Bu konuda vatandaşlarımızın içi müsterih olsun... Hukuk devleti olmanın gereği olarak kanun, nizam neyse, harfiyen uygulayacağız" diye konuştu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (17)
murat 5 ay önce
iyi bir haber bu.. birde kalkınma da kafe önlerine bırakılan araçlara el atın... hastaneye gitmeye yol yok
Misafir 5 ay önce
Restoranlar iyice arsızlaştı. Kanun kural tanımaz oldular bu konuda. Yakında yürüyecek yol bulamayacağız bunların yüzünden.
İsa Sayar 5 ay önce
Cafeler komple yasaklanmalı. Gençlerimiz oralarda boş boş oturacağına ilim cemiyetlerine cemaatlere ulvi bilim merkezlerine kuran kurslarına gitmeli.
Erhan capkın 5 ay önce
iyi etmişler. Herkes sınırlarını bilecek
? 5 ay önce
kaldırımlar yayalarındır.......
Misafir 5 ay önce
Şükürler olsun sonunda birileri bu rezilliğe dur diyecek yer işgali nedir heryer çay bahçesi gibi hangi sokağa girseniz heryer masa sandalye üstünde oturan yüzlerce insan önünden geçenleri tahrik edercesine bakmalar bence sokaklarda masa sandalye olmamalı edebini bilip oturandan çok edebsizce oturup insanlara bakan daha çok bşde daracık sokaklarda masa sandalye uzun sokaktan maraş caddesine geçişlerde her sokağın yarısı bu şekilde bide yayılarak oturulunca geç geçebilirsen helede bayansan giden yer elması mahvetti güzelim şehrimi
Vatandaş 5 ay önce
İnşAllah lafta kalmaz,yada siyasi birinin taşıdığı ise o esnaf,bir kılıfa uydurur,dahada genişler vatandaş sokakta yürüyemez olduk.zaten sokaklarımiz dar ve düzensiz bir de bu görüntü kirliliği üstüne kapak oldu.
İnşAllah diyorum.ama gariban esnaf yerinden edilir ancak kodaman ve siyasi arkasi olan eş geçer lafta kalır
Saygılarımla
murat başkan 5 ay önce
ver karşınızda trabzon.. sosyal hayatın olmadığı akşam 8den sonra hayatın bittiği izmir istanbul ankara antalya gibi illeri görmeyip trabzonda yöneticilik yapmanın ödülü bu olsa gerek.. harika belediye.. bizde tam trabzonda sosyal hayat var diyorduk. (halk diyor bunu) patt karşımızda ZABITA... kahrolsun federaller yaşasın zabıta..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@