Trabzon'da yeni üniversitenin tabelası asıldı

KTÜ'nün mevcut bölümlerinin ayrılarak kurulan yeni üniversitenin tabelası yerinde.

Trabzon'da yeni üniversitenin tabelası asıldı

Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin (KTÜ) bazı bölümlerinin ayrılarak kurulan Trabzon Üniversitesi tabelasını astı.

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal’ın vekaleten rektörlük görevi yaptığı Trabzon Üniversitesi'nin tabelası KTÜ'nün Söğütlü'de bulunan Fatih Eğitim Fakültesi önüne asıldı. 

Trabzon Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesine bağlı iken bağlantısı değiştirilerek Rektörlüğe bağlanan Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Karadeniz Teknik Üniversitesine bağlı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun fakülteye dönüştürülmesi ve adı ile bağlantısının değiştirilmesi ile oluşturulan ve Rektörlüğe bağlanan Spor Bilimleri Fakültesi ile Rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinden, Karadeniz Teknik Üniversitesine bağlı iken bağlantısı değiştirilerek Rektörlüğe bağlanan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ile Devlet konservatuvarından Karadeniz Teknik Üniversitesine bağlı iken bağlantısı değiştirilerek Rektörlüğe bağlanan Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ile Vakfikebir Meslek Yüksekokulundan, Karadeniz Teknik Üniversitesine bağlı Eğitim Bilimleri Enstitüsünün adı ve bağlantısı değiştirilerek Rektörlüğe bağlanan Lisansüstü Eğitim Enstitüsünden oluşmaktadır.

Trabzon'da yeni üniversitenin tabelası asıldı

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 14:29
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vauvvvvvv
Vauvvvvvv - 3 ay Önce

Gülmekten yazamayrim da:))))))))))

Davut kazancı
Davut kazancı - 3 ay Önce

Uydurmadan ünivetsite yerse

cengiz
cengiz - 3 ay Önce

herkes uyur, ak parti ayakta gezer

Metin
Metin - 3 ay Önce

Tabela üniversitesi. Seçim yatırımı önemli olan üniversite çoğaltmak değil mezunlara iş imkanı vermek

mustafa Kara
mustafa Kara - 3 ay Önce

Burada yorum yazan arkadaşlar neye gülüyorlar? Yani daha en başından neyi eleştiriyorsunuz? KTÜ'nün kuruluş yıllarındaki fotolarına bakın kulübeye benzer yerlerde ders işleniyordu. ODTÜ de öyle. Yani birden ne bekliyordunuz? 3-5 yıl sonra burada gülen boş adamların hallerini göreceğiz, Trabzon Üniversitesi hayırlı olsun...

Hakan
Hakan - 3 ay Önce

tabela Çok görkemli olmus bu kadarı israfa girer

ali
ali - 3 ay Önce

VAR OLANI İKİYE BÖL ÖNÜNE TABELA KOY OLDU YENİ ÜNİVERSİTE , BÖYLE İŞLER ANCAK TÜRKİYE'DE OLUR......

Fatih eğitimli bir öğretmen
Fatih eğitimli bir öğretmen - 3 ay Önce

Yeni olan ne anlamadım


banner426

banner421