7m

7m

hyundai

Trabzon'da yeni tartışma: Yeni Gazeteciler Cemiyeti!

Trabzon'da Ortahisar Gazeteciler Cemiyeti adı altında yeni bir kurum oluşturma çabası tartışma yarattı.

Trabzon 11.10.2019, 16:26
Trabzon'da yeni tartışma: Yeni Gazeteciler Cemiyeti!

Haber61 Haber Servisi

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti hali hazırda aktif olarak varlığını sürdürürken, Ortahisar Gazeteciler Cemiyeti adı altında yeni bir oluşum için adım atılması camiada tartışma yarattı.

Trabzon'da iki farklı Gazeteciler Cemiyeti oluşturulmaya çalışılması basın camiasının gündemine oturdu.

Son olarak,  Son Nokta Gazetesi'ndeki köşesinde konuyla alakalı bir yazı kaleme alan Selahattin Özcan bu durumu sert şekilde eleştirdi. Özcan, bu girişimi yapanların büyük çoğunluğunun gazetecilikle ilgisi olmayan kişiler olduğunu savunarak kendilerini tatmin etmeye çalıştıklarını ifade etti.

İşte o yazı;

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin gerçekleşen her genel kurulunun ardından yeni bir yapılanma gündeme geliyordu; şimdi daha da öteye geçti ve Ortahisar Gazeteciler Cemiyeti’nin hayat bulması adına adım atıldı.
*
Bu adımı atanların meslekte bir değer görmedikleri için bu tarz varyasyonlara girdikleri aşikar.
Ancak şu unutulmamalı ki bu yola başvuran isimlerin büyük çoğunluğunun ne gazetecilikle ne de basınla uzaktan yakından ilişkileri yok.
*
Bu isimlerin bazıları devletten emekli ve çalıştıkları dönemlerde de “Padişahım çok yaşa” güruhuna hizmet eden şahıslar.
Yine bu isimlerin birçoğunun sektörle tek alakası; kendilerine göre nimet gördüklerinden faydalanmak.
Hatta ve hatta bu girişime kalkışan isimlerin arasında öyleleri var ki; Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ni yönetmeye talip olmuş ancak ederinin karşılığı olarak da sandığa gömülmüş kişiler.
Bu oluşuma destek verenlerin içinde gazetecilik vasfını kullanarak belediyeye kapak atıp  oradan da devlet katmanına dolaylı geçiş yaptığından Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nden üyeliği düşmesi gereken isim dahi var.
*

Bu isimler, işte bundandır ki şehirde bulamadıkları karşılığı bu taklit girişimle parlatmaya çalışmaktalar.
*
Bu isimlere kalkıştıkları girişimin bir fayda getirmeyeceğini anlatmak isterdim ama kendimi yorup kelimeleri tüketmeyeceğim.
O kelimelere de yazık olur.
*
Neden mi?
Çünkü bu isimler; bırakın cemiyet kurup mesleğe katkı sunmak, daha kuruluş dilekçesini dahi yazacak donanıma sahip değiller.
Kuruluş dilekçesindeki adresi bile yanlış sunanlar sadece ve sadece bu girişimle kendilerini tatmin eder.
*
İyi tatminler.
Akıl hocalarınıza da selam olsun.


Yorumlar (6)
İş adamı 3 yıl önce
Tarımdan emekli tır şöferi,telsizci, sürücü kursu sahibi başkan... Vay vay...bunlar piyon arkadaki babaları kim....
cemal 3 yıl önce
sürücü kursu işletenleri, belediye çalışanlarını yönetime alan önceki ve şimdiki tgc başkanınada 2 laf edin...
Bekir Sami Emiroğlu 3 yıl önce
şu iş adamı olacak olan adam olmayan adam kimşiğini acık yaz delikanlı ol piyon sensin bak korktun ismaini vermeye ama ben elbet seni bulur
Bekir Sami Emiroğlu 3 yıl önce
cemal eski ve yeni başkanların akıl hocası senmisin onlar laf söyiliyemiyor yiyorsa gel büroma sen söyle gel bekliyorum
Ahmet hulusi esercan 3 yıl önce
sen her halde at gözlüğü takıyorsun onu gözünden cıkar geriye iyice bak o telsizci dediğin 12 sene önce itelsat iletişim ltd de genel müdürlük yapan bir kişi daha geriye gidersen ekim tv televizyonunun kurucularından aynı zamanda ana kumanda ve ve sırası gelince kamerayı kapar reportaj yapan haber yazan tv proğramcısı o yllarda senın gazeteci dediğin kişilerin yaşı bile tutmaz daha sonra belediyede basında çalışıp emekli olan bir insanım halan belediyede basında çalışan çevat ocağa sorup yorumlarını gerçeği yazman için araştırarak yassaydın.ben ismimi yazdım sende yorumcu olarak ismini yaz ayrıca belediye basında olduğum 1992 yılında gazeteci osman şişkonun çektiği fotoğraf delildir.istersen watsap tan sana atarım.
. 3 yıl önce
.Bemim 1 tane babam var, oda rahmetli olmuş. Yazdığını eksik yazmışsınız. 3 tane Sürücü kursu, 1 tane temizlik firması, 1 tane ayakkabı firması ve BAYRAK RADYO TV. AŞ. olarak medya grubu. 70 yıllardan beri çıkan Bayrak gazetesi, Egemen Milletin sezi, çınar dergisi. Kuran nediyor? Bilgi sahibi olmadığız şeyler hakkında yorum yapmayın. Aynı zamanda isminizi gizlemeyin, vs. vs.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@