banner518

Trabzon'da yeni dolmuş sistemi böyle olacak! Flaş açıklama!

Trabzon’da dolmuş sisteminin ayrıntıları belli oldu! İşte kriterler

Trabzon 15.02.2020, 16:33 15.02.2020, 16:40
Trabzon'da yeni dolmuş sistemi böyle olacak! Flaş açıklama!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Dolmuş sistemiyle alakalı flaş açıklamalar yaptı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, yapılması düşünülen dolmuş modernizasyonu hakkında flaş açıklamalar yaptı. Dolmuş sisteminde yapılması düşünülen değişiklikler ve kriterleri açıklayan Zorluoğlu “Dolmuş dönüşümü konusunda göreve başladığımız andan itibaren üzerinde çalıştığımız bir konu. Dolmuşlar 2003 yılından bu yana hiç değişmedi.

Kamera olsun ve biz tek yerden kontrol edelim. Şehir merkezinde durak yöntemiyle çalışılsın her istenilen yerde durup kalkmayalım. Şuan 689 tane dolmuş var. Çalışmalar sonucunda inşallah daha konforlu ve güvenli hale gelecek. Gelecek hafta inşallah kararı vermiş olacağız.” İfadelerini kullandı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (15)
FG 4 ay önce
Modern şehircilik bağlamında düşünüldüğünde 17+1 sistemi daha mantıklı olduğu kanaatindeyim. Şehrin her yerinde değil belli yerlerinde belirlenen duraklardan binilip inilebileceği, para muhabbetinin araç içlerinden kalktığı, engelli ve bebek arabalı yolcuların rahatlıkla yolculuk yaptığı, klimalı konforlu araçların olduğu bir sistem Trabzon'a yakışan bir sistem olacaktır. Yenilikler sancılıdır. Bu şehirde yaşayanlar taksilerin kalkıp yerine şu anki dolmuşların geldiği dönemi bir hatırlasın, bilmeyenler araştırsın. Ne tartışmalar olmuştu. Hem dolmuş esnafından hem halktan homurtular gelmişti. Evet Trabzon insanı acelecidir, sinirlidir ama aptal, uyumsuz, öğrenmeye kapalı değildir. Yeni sisteme de alışır. Halk da dolmuşçular da 17+1 sisteminde zorlanacaktır. Ama alışacaktır da. Halk da belli duraklarda inip binmeyi öğrenir, dolmuşçular da 5 metre ilerideki yolcuyu kapmak için trafiği ve insan hayatını tehlikeye atmaz ve inşAllah biraz daha insan olmanın bilincine vakıf olabilirler (bu sadece bir temenni). Zira bu şekilde olursa bir değişiklik olur. Aksi takdirde araçların yenilenmesinden ve engellilerin de kullanabilmesinden başka bir değişiklik olmayacaktır.
Kerim Aydın 4 ay önce
Bu işi yapan Bir esnaf olarak söylüyorum. Bizle araçlarımız değişmesin demiyoruz tabi ki bu araçları değiştirecez bizler sadece ekmeğimizi peşkeş çekilmesine karşıyız neden 17+1 insanlar bir kere ortak yapıldı artık ortaklık sistemi yürümüyor Ken bir ortak daha alın diyor. Sonra 230 plaka boşa çıkarım çıkarılan plakaları so ra size satalım diyorlar Bi saçmalık Burda. İkincisi ise kart sistemi bu sistem mevcut olan illerde çökmüştür belediyeler para ödemiyor araştırın bakın hangi daha yeni Bi kaç gün önce kayseride belediye araçlarına esnaf alamadığı paraları yüzünden icraya verdi arabalarına el koydu. Çökmüş bitmiş bir sitem sırf birileri para kazanacak diye bize dayatılıyor. Asist adında bir firma getirildi Trabzona biz bu firmayı araştırdık bir çok ilde usulsüzlük yapmış bazı illerde esnafın parası ortada yok. Ben para alamayacaksam niye bu sisteme evet diyim. 450.000 lira civarında bir açtan bahsediyordu oda başkanı karsan Just aracı Trabzona getirdi beş para etmez kullanan esnaflar diğer illerde almayın başınıza bela etmeyin diyorlar. Parça yok servis yok ama fiyat 450.000 bu firmalar el altından rüşvet veriyor bizim araçımızı aldırın diyorlar 3-5 milyon arasında teklifler var birileri cebini dolduracak şöför esnafı ödeyecek oda belediyeden para alırsa alamazsa zaten malında elden gidecek evinde gidecek. Çalıştırdığı şöförü zaten geç 1500 kişi işsiz kalacak kimin umurunda. Önemli olan şöförler odası cebini doldursun zaten bi daha kimse seçmez bunu gerisi umrundamı işsiz kalanlar bankaya borçlananlar yıllarca itle kopukla sokakta yatarak yarım araba plaka sahibi olmuş adam kimin umurunda.
hakan 4 ay önce
bursa da da karsan just var görüntü hiç güzel değil
laz 4 ay önce
klima yok.yazın millet yanıyor .bazı hatlarda dolmuş yetersiz mesai çıkışlarında dolmuş bulmak çok zor
Trabzonlu Genç 4 ay önce
Ben trabzonlu bir genç olarak kartlı elektronik sistem istiyorum.
Tamer 4 ay önce
Kartli elektronik 17+1 sistem gelmesi hem trafik acısından hemde modern ve şık görünüm olarak büyükşehir olan trabzona yakışır
şö 4 ay önce
Fazla geri gitmeye gerek yok 10 yıl önce Trabzon karadenizin incisi idi şimdi .... düşünelim demekki şehrimiz kötü yönetiliyor sadece dolmuş ile çözülecek bir durum değil, 10 yıl önce raylı sistem yapılması gerekirdi böyle içinden çıkılmayan sorunlar olmazdı ,Çıkmışlar dolmuşları yeniliyelim tabiki oda olacak fakat duraklarda bekleyen yolcular ne olacak düşünen varmı göremiyorum , çünkü her birey kendi penceresinden bakıyor bu sıkıntılı şehrimize , inşAllah mevlam şehrimizi modern bir şehir yapabilecek cesaretli bir başkan nasip etsin bu nadide şehrimize.
Ne önemi var dolmuşçunun 4 ay önce
Emperyalistlerin kucağına itiliyor dolmuşçular araçlar yenilenip devam edilmeli bu şekilde
Esnaf 4 ay önce
Biz arabamızı değiştirelim kardeşim bende dolmuş işinin içindeyim bıktım bu hurdalardan ama 12+1 olsun karıştırmayın bu işi yeter artık bitsin bu ızdırap şoför cemiyeti sende artık istifanı yaz ve kendinmi onaylarsın başkasımı bilmem ama yeter istenmiyorsun artık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@