Trabzon'da yeni bisiklet yolu açıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Beşirli sahilinde yaptırılan yeni bisiklet yolu hizmete girdi.

Trabzon'da yeni bisiklet yolu açıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Beşirli sahiline yapılan yeni bisiklet yolu yapılan açılışla hizmete girdi. 

Trabzon Beşirli sahili Ayafsofya Kavşağı birinci cepte yapılan açılış törenine TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletivekili Muhammet Balta, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Trabzon İlçe Belediye Başkanları, davetliler ve vatandaşlar katıldı. 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, her yönüyle halka en güzel hizmeti sunacak yeni bisiklet yolunun Trabzon'a hayırlı olması temennisinde bulunarak "Yeni bisiklet yolu 4 kilometre gidiş, 4 kilometre dönüş olmak üzere 8 kilometre, ikinci etapta yolun ise Ganita’ya kadar uzatacağız" dedi. 

Trabzon'da yeni bisiklet yolu açıldı

Bisiklet yolunun her iki kısmına bisiklet terminalleri kurduklarını ifade eden Gümrükçüoğlu, "60 adet yerli üretim bisiklet aldık. İsteyen vatandaşımız bisikletiyle gelip burada spor yapabilecek. İsteyen vatandaşımız da terminallerimiz den cüzi bir ücret karşılığında bisiklet kiralayıp burada kullanabilecek. Yine bisiklet yolunun tam orta kısmında ‘vitamin deposu’ diye adlandırdığımız bir alanımız var. Bisiklet kullanan, spor yapan, yürüyüş yapan hemşirelerimiz buradan tamamen doğal meyve sularını temin edebilecek. Her yönüyle halkımıza en güzel hizmeti sunacak yeni bisiklet yolu Trabzon’umuza hayırlı olsun" diye konuştu. 

Trabzon'da yeni bisiklet yolu açıldı

Trabzon'un medeniyet şehri olduğunu belirten Gümrükçüoğlu, "Yürüyüş yolumuzda bisiklet kullanılmamasını özellikle istirham ediyorum. Bisiklet yolumuzda kullanılmasını istirham ediyorum. Hepimiz her canlıyı severiz. Evimizde baktığımız köpeğimiz, kedimizi diğer insanları rahatsız edecek şekilde yürüyüş yollarında olmamalarını istirham ediyorum. Gençlerimizde güzergah boyunca oturdukları yerleri ellerine bir kağıt alarak yedikleri kuru yemişleri o kağıtlara koymalarını ve çevreyi temiz tutmalarını istiyorum" dedi. 

Trabzon'da yeni bisiklet yolu açıldı

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta ise Beşirli sahilinde yürüyüş yolunun ve şimdi de bisiklet yolunun hizmete girdiğini belirterek, "Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtaracak. Bisikletle beraber zamanlarını geçirecekler ve spor yapacaklar. Sağlıklı bir yaşam sürecekler. Vatandaşlarımızı burada kaynaşacak ve yeni arkadaşlıklarla birlikte dostluklar kuracaklar. Gençlerimiz burada pedal çevirirken Trabzon ile alakalı hayallerini kuracaklar ve bunları bir birleriyle paylaşacaklar" ifadelerini kaydetti. 

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi. Bisikletle basın mensuplarına fotoğraf verilmesinin ardından vatandaşlar bisikletlerle tur attı. Açılışın ardından 3 gün boyunca bisikletlerin ücretsiz olarak kiralanacağını belirtildi. 

Trabzon'da yeni bisiklet yolu açıldı

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 16:55


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
HZ.ÖMERİN KILICI
HZ.ÖMERİN KILICI - 3 ay Önce

BİSİKLET YOLUNDA YÜRÜYEN İNSANLAR VAR.BUNLARIN YÜZÜNDEN BİSİKLETİMİZİ RAHAT RAHAT BURADA SÜREMİYORUZ.ZABITA BUNA BİR ÖNLEM ALACALMI YOKSA BÖYLE SEYREDİP DURACAKLARMI.YÜRÜYÜŞ YOLUNDA ZABITA BİZİ KOLLUYORDU BURDADA YÜRÜYENLERİ KOLLASINLAR BİRAZ TEŞEKKÜRLER.

emrah
emrah - 3 ay Önce

Geç kalınmış bir proje zaten önceden yapılması gerekirdi veya seçim öncesine bilerek bırakıldı oy alabilmek için sonuçta siyaset böyle birşey ilaveten bunun gibi bir hizmet böyle bir açılış şekli olmaz 10 bin kişiye istihdam sağlayacak bir fabrika açar gibi bir protokol ne alaka.

Firtina
Firtina - 3 ay Önce

Trabzonumuza fabrika lazım işsiz gençlere istihdam sağlayın boş işleri bırakın

hasan koc
hasan koc - 3 ay Önce

cok buyuk is yaptiniz acilisa da herkesi davet ettiniz hey buyuk Allahim ya

İbrahim çevik
İbrahim çevik - 3 ay Önce

Bisiklet yolu tamamda, son bir ayda iki amartisör patlattım yollardaki çukurlardan, kaşüstü sahil yolunda çukura düşüp lastik kestim.. ver mehteri. Yerler yerler

hasan fındık
hasan fındık - 3 ay Önce

büyükşehir belediye reisine teşekkürler kaliteli bir hizmet

Mahmut
Mahmut - 3 ay Önce

Belediyemizi bu güzel hizmetten dolayı kutluyor, devamını diliyorum

Aysuhan DURNA
Aysuhan DURNA - 3 ay Önce

Şükürler olsun..artik insanlar bisiklet ve motosikletlerini yürüyüş yolunda değil burda sürsünler....göz var nizam var herkes yerinde gitsin artık..kurallara uyalım lütfen..


banner443