Trabzon'da yelken sporcularını şok eden karar!

Suyunu kestiler,Yarın şartelleri inecek!

Trabzon 25.07.2017, 14:44 25.07.2017, 14:51
Trabzon'da yelken sporcularını şok eden karar!
Haber61/Haber Servisi
Levent Ustabaşı


Kıyı Kenar Çizgisi gerekçe gösterilerek yelken derneğinin bulunduğu lokal ve tesislerin suyu TİSKİ tarafından kesildi. Yarın da elektriklerinin kesileceği bildirildi.

Olay Akçaabat İlçesi Darıcı Sahil Liman mevkiinde yaşandı. Burada bulunan 57 lisanslı sporcusu bulunan  Akçaabat Yelken İhtisas Spor Kulübü Derneği’nin tesisleri kıyı kenar çizgisine uymadığı gerekçesiyle Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından boşaltma kararı verildi. Dernek yönetimi buna direnerek mahkemeye gitti kararı bozmak istedi fakat bugün TİSKİ derneğinin suyunu kesti. Yarın da elektriğini keseceği öğrenildi. 

Dernek Başkanı Mehmet Ekici, “1988 yılında kurulan derneğimiz 1997 yılında şu andaki kayıkhane mevkiinde sporcu yetiştirmeyi sürdürdü. Sporcularımızla gençlerimizi denizle buluşturuyoruz. Fakat bizi yerimizden çıkarıyorlar. Anlamış değiliz. Yaz kamplarımız var şimdi ne yapacağız. Valiliğe bu konuyu bildireceğiz. Sporcularımız ve tüm Akçaabat ilçesi mağdur ediliyor” dedi.

Gençlik Spor Müdürlüğü konuyla ilgili konuşmaktan kaçınırken  2000 yılında yelken kulübünün  Darıca’da yapılması için hazırlanan ‘Yelken ve Deniz Sporları Eğitim Merkezi Alanı’ projesi onaylandı. İhaleye çıktı ve ardından iptal edildi. 

Kulübün 3-4 tane yelken sporcuları için sınıfı bulunuyor. Bu sınıflara 7-15 yaş arası, 15-18 yaş arası ve daha üstü sporcular katılıyor.
Yorumlar (6)
zıvanadan cıktılar 3 yıl önce
yomrada 25 katlı binanı kıyıya sıfır dikme izni veren belediye 3 tane sporcunun yerine mi göz dikti. işin içinde para olunca 25 kata izin ver sporcuya dur de. yazık
61 3 yıl önce
Yapilacak deniz dolgusuna engel mi teskil ediyor acaba.
lee 3 yıl önce
kaçaksa yıkılmalı kayık damları da dahil
61 3 yıl önce
Gençlik Spor Müdürlüğü nasıl böyle bir şeye izin verir bu çocukların spor yapma haklarını engelleyemezler yazıklar olsun
eymen 3 yıl önce
Lütfen sporumuza engel olmasınlar
o...ç... 3 yıl önce
Bu ülkenin spor ve sporcuya verdiği değerin göstergesi olsa gerek yazıklar olsun...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@