Trabzon'da yarışma: Atık yağları topla ödülü kap

Trabzon'da yarışma: Atık yağları topla ödülü kap

Ortahisar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün her yıl geleneksel olarak düzenlediği 'Hanımlar Arası Bitkisel Atık Yağ Yarışması' başladı. Diğer yandan ilk ve ortaokullar arasında düzenlenen '12 Mart İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Yarışması'na da başvurular başladı. "Yağını doğaya dökme, geleceğini kirletme" sloganıyla düzenlenen atık yağ yarışmasında birinciye televizyon, ikinciye tencere takımı, üçüncüye çatal bıçak takımı ödülü verilecek. Ayrıca, 5 litre atık yağ getiren herkese hediye verilecek.

ATIK YAĞLARI TOPLA ÖDÜLÜ KAP

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, temiz çevre bilincini toplumun bütün katmanlarına yaymak için çevre temizliğiyle ilgili birçok yarışma düzenlediklerini söyledi. Atık yağ ve pillerin toprağı ve suyu en çok kirleten unsurların başında geldiğini belirten Başkan Genç, "Hep beraber yaşadığımız ilçemizin toprağını, havasını ve suyunu kirletmemek ve her yönüyle ilçemizi daha temiz bir hale getirmek için bütün vatandaşlarımıza görev ve sorumluluklar düşüyor. Belediye vatandaş işbirliğiyle ilçemizi daha temiz ve daha sağlıklı hale  nasıl getirebiliriz, bunun uğraşısı içindeyiz. Vatandaşlarımızın, bu işe katılmasını, bu işi sahiplenmesini çok önemsiyoruz. Çünkü çevre temizliği, salt belediyeleri değil bütün vatandaşlarımızı ve herkesi ilgilendiren bir konu. O nedenle herkes genç-yaşlı, çoluk-çocuk demeden bu işi sahiplenmeli. Bunu da başardığımızı düşünüyorum. Bugüne kadar da yaptığımız bütün yarışma ve kampanyalara sağolsunlar; vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdiler. Bu bizi son derece mutlu ediyor. Çevre temizliğini, ancak vatandaş belediye işbirliğini sağlayarak tam bir başarı elde edebiliriz. Bunu da şimdiye kadar başardığımızı düşünüyorum." diye konuştu.

Trabzon'da yarışma: Atık yağları topla ödülü kap

Yarışmanın bitiş tarihi 18 Mayıs 2018 olarak belirlendi. Konuyla ilgili bilgi almak isteyenler Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne ait 444 61 44 numaralı telefondan bilgi alabilirler.

ŞİİR VE RESİM YARIŞMASI

Diğer yandan Ortahisar Belediyesi ile Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği ilk ve ortaokullar arası "İstiklal Marşımız, Mehmet Akif Ersoy ve Bağımsızlık" konulu Resim/Şiir yarışması yapılacak. İlkokullar arası resim yarışmasında birinciler Forum Toyz Shop Hediye Çeki, ortaokullar arası resim yarışmasında birinciler Forum D&R Hediye çeki, ortaokullar arası şiir yarışmasında ise birinciler Forum D&R Hediye Çeki kazanacak.

Yarışmaya başvurular Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yapılacak. Başvurular 28 Şubat 2018 tarihine kadar devam edecek. Ödül töreni ise 12 Mart 2018 tarihinde yapılacak. Yarışma ile ilgili şartnameye Ortahisar Belediyesi ile Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün web sayfasından ulaşılabilecek.

Trabzon'da yarışma: Atık yağları topla ödülü kap

Trabzon'da yarışma: Atık yağları topla ödülü kap

Trabzon'da yarışma: Atık yağları topla ödülü kap
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe
Ayşe - 2 yıl Önce

Bizde hiç atık yağ olmuyor.Çünkü kızartma yapmıyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner513