Trabzon'da yapımı süren tam otomatik katlı otoparkta son durum

Trabzon'da yapılan tam otomatik katlı otoparkta kazı bitti, temele başlandı

Trabzon'da yapımı süren tam otomatik katlı otoparkta son durum

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz Bölgesi'nde ilk ve tek olma özelliği taşıyan Tam Otomatik Katlı Otoparkın yapımına süratle devam ediyor. Kazı çalışmaları tamamlanırken binanın temellerinin yapımına başlandı. Temeller için ilk beton döküm işlemi gerçekleştirildi. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Vizyon eserleri şehrimize kazandırmaya devam ediyoruz" dedi.

Trabzon’a verdikleri bir sözü daha yerine getiriyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Gümrükçüoğlu, “Trabzon şehir merkezinin otopark ihtiyacına en iyi şekilde cevap verebilmek için Hacıkasım Mevkii Yavuz Selim Bulvarı (Tanjant Yolu) üzerinde Tam Otomatik Katlı Otoparkın yapımını gerçekleştiriyoruz. Bu alanı Belediyemiz bütçesinden 25 milyon TL ödeyerek kamulaştırdık. Sonrasında Türkiye örneklerini inceleyerek projemizi hazırladık. İhale sürecinin ardından yapım çalışmalarımıza başladık. Alanda kazı çalışmalarımızı tamamlayarak binanın temellerinin yapımına başladık. Bu önemli eserin 5 katı bodrum kısmında yer alacak. Bu nedenle kazı çalışmalarımızı titizlikle sürdürdük. Temel için beton döküm işlemi gerçekleştirdik. İşin bundan sonraki kısmı daha da hızlı ilerleyecek. Çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Şehir merkezimizin otopark ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak olan bu önemli eseri kısa sürede şehrimize kazandırmış olacağız" dedi.

Başkan Gümrükçüoğlu, Trabzon’u bir dünya kenti haline getirmek için her alanda ciddi çalışmalar gerçekleştirmekte olduklarını belirtirken, “Bu amaçla mesai mefhumu gözetmeden görevimizi ifa ediyoruz. Böylesi birçok önemli projeyi sırasıyla şehrimize kazandırmaktayız" diye konuştu.
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat başkan
murat başkan - 2 ay Önce

başkan hayırlı işler. bizde söz verdik. sizin gibi trabzonu katleden bir belediye başkanı asla görmek istemiyoruz. seçimde size , siz olmaz iseniz partinize oy vermeyeceğiz.

hasan
hasan - 2 ay Önce

55 yasindayim avrupada gitmedigim kalmadigim devlet sehir kalmadi ben trabzonluyum bununla gurur duyuyorum her yerde biliniyor taniliyoruz fakat her ülkede elestiriler var yabancilardan keske diyorlar trabzon biraz daha moderen olsaydi ben 55 yasindayim genclere trabzonda cok üzülüyorum 24 saat acik cafeterialar yok sahil kenari olmayan dünyada tek sehiriz denizi olan kulanamayan yaslilar artik trabzona olmaz istemezuk diye diye geriledik her yer huzur parklari dolmus evler binalar yapis yapis rezalet insan balkonunda cay keyfi yapamiyor görülmeden insan karisinla bir kahvalti yapamiyor komsuya görünmeden bumudur yani bunlari diyince kötü oluyorum aksam 18 den sonra trabzon dracula sehrine dönüyor king kong filmini andiran yeni stadin cevresi oysa trabzon o kadar güzelki 24 saat piril piril lambalar sokaklar aydinlik icinde kalmali sporcular paralarini istanbulda harciyor neden acaba,esnafda genclerede yeni is imkanlari dogar ,eyy gidi eyy bu isleri bana biraksalar cennet olur trabzon

ŞEHZADE
ŞEHZADE - 2 ay Önce

Çok büyük proje.Trabzon Trabzon olalı böyle proje görmedi.Tam 50 yıl geriden gidiyoruz.

sertac
sertac - 2 ay Önce

Trapark rezaleti ile trafiği kilitledin. Şimdi 8 yıl sonra 300 araçlık otopark yapıyorsun, La neye yeter 300 araç. BUgüne kadar 5000 araçlık yapman lazımdı. Senin vizyonun trabzonu kaldıramadı. Ancak iskefiyeye başkan olursun sen bundan sonra. Azcık onur kaldı ise seçimden önce ayrıl. Milleti parti ile kavga ettirme.

hasan
hasan - 2 ay Önce

2 metrelik yol bul,1 metresi trapark zaten .uğraşmaya gerek yok

ali mecmuati
ali mecmuati - 2 ay Önce

otopark mı? korkaksınız doğruyu yazın

Oguz
Oguz - 2 ay Önce

son 10 yilda bi adim ileri gidemeyen hatta geriye giden tek sehir trabzon (tranvay projesi ne oldu)

Vugrineç
Vugrineç - 2 ay Önce

Trabzonun şu kanalizasyon sorununu çözemediniz gitti az bir yağmur yağsa şehir göl'e dönüyor sel sularını çekecek hir bir alt yapı faliyetiniz yok, hep görünen rant sağlayan proje peşindesiniz


banner426

banner432

banner454

banner443

banner441

banner393