Trabzon'da vurularak hayatını kaybeden genç 3 kişiye umut oldu

Trabzon'da vurularak hastaneye kaldırlan ancak yaşam savaşını kaybeden genç 3 kişiye umut oldu.

Trabzon'da vurularak hayatını kaybeden genç 3 kişiye umut oldu

Trabzon’un Arsin ilçesinde 23 Ağustos'ta silahla vurulması sonucu ağır yaralanan ve hastanede beyin ölümü gerçekleşen 21 yaşındaki gencin organları 3 kişiye umut oldu. 

23 Ağustos günü silahla vurularak ağır şekilde yaralanan Emirhan Yıldız’ın (21) tedavi altına alındığı Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde beyin ölümü gerçekleşti.

Yıldız’ın ailesi, gencin organlarını bağışlama kararı aldı. Hastaneden yapılan açıklamada, “23 Ağustos tarihinde 21 yaşındaki Emirhan Yıldız ateşli silah yaralanması nedeniyle hastanemiz dahiliye ikinci basamak yoğun bakımına Uzm. Dr. Sercan Yılmaz tarafından kabul edildi. Hastamızın tedavisi devam ederken 24.08.2019 tarihinde saat 10.00’da beyin ölümü şüphesi ile organ nakli koordinatörlerince takip edilmiş ve 26.08.2019 tarihinde beyin ölümü tanısı konulmuştur. Aile görüşmesi yapılarak iç organlarını (kalp, karaciğer ve böbrekleri) bağışlamalarıyla çok anlamlı ve güzel bir karar vermişlerdir. Değerli hastamız Emirhan Yıldız’ın babası ve ağabeyi hiç tanımadıkları insanlara yeniden yaşama tutunmaları için bir ışık olmuşlardır. 21 yaşındaki merhum Emirhan Yıldız’a Allah’tan rahmet, organ nakli yapılan hastalara acil şifalar dileriz. Acılı aileye şükranlarımızı sunar, başsağlığı dileriz” denildi. 

Trabzon'da vurularak hayatını kaybeden genç 3 kişiye umut oldu

Trabzon'da vurularak hayatını kaybeden genç 3 kişiye umut oldu

Trabzon'da vurularak hayatını kaybeden genç 3 kişiye umut oldu

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 17:52
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmuTS
mahmuTS - 8 ay Önce

Genc kardesimize Allah rahmet eylesin ailesi büýuk sevap işledi .cemal abiye acil şifalar diliyorum

Hasan
Hasan - 8 ay Önce

Böbrekleri babasına nakil edildi

Hacer kucuk
Hacer kucuk - 8 ay Önce

Allah razı olsun ne güzel düşünmüşler mekanı cennet olsun Allah sabırlar versin ailesine

Mustafa Cihat Başkaya
Mustafa Cihat Başkaya - 8 ay Önce

Çok değerli öğrencim, Allah mekanını cennet eylesin inşAllah. Ölümün beni derinden üzdü. Şu kısacık ömründe Erken yaşta anneni kaybedip savruldun. İnşAllah cennette Allahım sizi birbirinize kavuşturur, Amin!

Mustafa Topal
Mustafa Topal - 8 ay Önce

Eğer bu haberin altındaki yorumu ailesi okuyorsa şunu söylemek istiyorum oğlunuzun öldüğü günden sonraki gün babama bir kalp bulundu ve ameliyata alındı bize sadece Trabzon’dan geldiği söylendi ve biraz peşine düştükten sonra buldum sizin oğlunuz babama da bi can verdi size sonsuz teşekkür ediyorum başınız sağolsun

T.C Gökay Yıldız
T.C Gökay Yıldız - 8 ay Önce

Yakınlarına başsağlığı diliyorum,

Ali Akça
Ali Akça - 8 ay Önce

Genç kardesimize Allahtan rahmet ailesine sabırlar versin Allahım. Gencin ölümü yüreğimi daha çok yakıyor tanisam da tanımamış olsam da Allah bütün ömuslerimize rahmet bizlerede sağlıklı hayırlı Uzun ömürler versin

SIRADAKİ HABER