Trabzon'da vatandaşlara maske dağıtıldı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu vatandaşlara maske dağıttı.

Trabzon 04.04.2020, 14:06
Trabzon'da vatandaşlara maske dağıtıldı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ayasofya pazarını ziyaret ederek vatandaşlara maske dağıttı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Ayasofya pazarında yürütülen tedbir çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Zorluoğlu’na, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de eşlik etti. 

İçişleri Bakanlığının dün akşam yayımlanan genelgesi kapsamında pazar yeri, market ve toplu olarak çalışılan iş yerlerine yönelik maske takma zorunluluğu getirilmesinin ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesi hiç vakit kaybetmeden harekete geçti. 

Büyükşehir Belediyesi ekipleri bugün kurulan Çamoba ve Ayasofya pazarlarında bir dizi önlemler aldı. Pazar yerlerinin girişlerine ve çıkışlarına ‘Pazar alanında maskenizi takınız’ ifadelerinin yer aldığı afişler asıldı. Yine toplu alanlarda maske takılması gerektiğini belirten afişler belli noktalara asıldı.  Ekipler ayrıca sabah saatlerinde pazar alanlarını baştan sona dezenfeksiyon işleminden geçirdi. Pazar girişlerine kurulan stantlarla vatandaşlara maske dağıtımı yapıldı. 

ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da çalışmaları yerinde görmek amacıyla Ayasofya pazarında incelemelerde bulundu. Çalışmaların eksiksiz yürütüldüğünü gören Başkan Zorluoğlu, vatandaşlara maske dağıttı. Bir süre sohbet ettiği hemşehrilerinden bu süreçte çok dikkatli olmalarını isteyen Başkan Zorluoğlu, “Sizin sağlığınız bizim için her şeyden önemli. Lüften uyarılarımızı dikkate alın, sosyal mesafe kuralına dikkat edin ve maskesiz dışarı çıkmayın. Bu süreci sağlığımıza bir zeval gelmeden atlatmak için el ele vererek kurallara uymamız gerekmektedir” ifadelerini kullandı. Pazar yerlerinde uygulanan yoğun önlemlerin memnuniyet verici olduğunu dile getiren vatandaşlar, bizzat maske dağıtma hassasiyeti göstermesi nedeniyle Başkan Zorluoğlu’na teşekkür ettiler. 

Öte yandan pazar yerlerinin akşam saatlerinde de Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından deterjanlı su ile yıkanarak temizleneceği de öğrenildi.

Yorumlar (6)
Ferdi 10 ay önce
Tıpkı dahatılıp da gözükmeyen kolonyağlar gibi bu maskeler de nede olsa herkes hayal eder ampül sallar
yakun 10 ay önce
"bizzat maske dağıtma hassasiyeti göstermesi nedeniyle Başkan Zorluoğlu’na teşekkür ettiler. " Niye teşekkür ediyorlar ki adam görevini yapıyor.
Adalet 10 ay önce
Sadece merak, ara sıra bir şeylerden memnun oluyor musunuz?
fatih 10 ay önce
el ile dağıtılan hijyenik maske.malzemesi de patiska değildir inşAllah.
Huryeni 10 ay önce
Dikkat ettiniz mi sayin Zorluoglunun kendi kullandigi maskeyle dagittigi maske ayni, gecenlerde bir ilce Belediye baskani da maske dagitiyordu ancak kendisi N9 maske takarken vatandasa dandik maske dagitiyordu, kim samimi kim degil?
Farzlu 10 ay önce
Insanlara maske dagitacagina butun evlere gidinde para dagitin acindan oluyo.insanlar bitmis millet birakin bos işlerle ugrasmayi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@