Trabzon'da vatandaşlara bayrak dağıtıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Türk Bayrağı dağıttı.

Trabzon 22.04.2020, 12:10 22.04.2020, 14:46
Trabzon'da vatandaşlara bayrak dağıtıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla şehir genelinde 7 bin adet Türk bayrağı dağıttı.

üyükşehir Belediyesi tarafından Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun talimatıyla Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 100. yılı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bayrak seferberliği başlatıldı.

Başkan Zorluoğlu’nun 23 Nisan akşamı saat 21.00’de herkesi balkonlardan İstiklal Marşı’nı okumaya davet etmesi üzerine Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri harekete geçti. Ekipler, Trabzon halkının ellerinde bayraklarla İstiklal Marşı okuması için şehir genelinde esnaf ve vatandaşlara 7 bin adet Türk bayrağı dağıttı. 

BAŞKAN ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİLER 

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin dağıttığı bayrakları alan esnaf ve vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda kendilerini unutmayan Başkan Zorluoğlu’na teşekkür eden Trabzon halkı, bayram akşamı ellerinde bayrakları ile coşku içerisinde İstiklal Marşı’nı okuyacaklarını söyledi. 

BANDO TAKIMI İLÇELERDE KONSER VERDİ 

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bugün Vakfıkebir, Akçaabat, Yomra, Arsin ve Araklı ilçelerinde konser programları gerçekleştirdi. Bando Takımı konserleri, vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. Ayrıca ilçelerde sergilenen animasyon gösterileri de özellikle çocukların büyük beğenisini kazandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@