Trabzon'da uzun zamandır gündemdeydi! Yıkımına başlandı!

Trabzon'da Kadınlar Hali'nin yıkımına başlandı.

Trabzon 20.12.2019, 11:59
Trabzon'da uzun zamandır gündemdeydi! Yıkımına başlandı!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ‘Kadınlar Hâli'nin yıkım çalışmalarına başladı. Pazarkapı Mahallesi’nde bulunan ve Trabzon için çok önemli bir değere sahip olan Kadınlar Hâli, yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından yapılacak proje ile yine aynı bölgede faaliyetine devam edecek.
 
Trabzon ile özdeşleşen, bölgeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin de hafızasına kazınan Kadınlar Hâli, Tabakhane kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılacak çalışma sonrası yeni bir görünümle hizmet verecek. Yeni Kadınlar Hâli, 1 bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kattan oluşacak ve mevcut binada bulunan ahşap makaslar sökülüp bakımı yapılarak yeni binada tekrar kullanılacaktır.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ‘Kadınlar Hâli'nin Trabzon’un merkezinde çok önemli bir yer olduğunu ifade ederek “Görevi devraldığımızda orada ciddi sorunlar vardı. O eksikleri giderdik ve yıkımlara başladık. Yıkım çalışmalarımızı çevre hassasiyetini ön planda tutarak sürdürüyoruz. Yıkımlar tamamlanınca orijinal halini koruyarak yeni bir Kadınlar Pazarı inşaatına başlayacağız. İnşallah bir, bir buçuk yıl içerisinde şehrimize daha modern Kadınlar Hâli kazandırmış olacağız” ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (13)
Trabzonlu Hayati dayı 2 yıl önce
Aynı yere yapılması çok yanlış,zaten çok dar olan bir yer.ama zihniyeti akparti bu imardan çağdaş şehircilikten anlamaz
Emre 2 yıl önce
Düzensiz inşaat gibiydi yapıldığında ara sokağın uzandığını göreceğiz...
ercan 2 yıl önce
Sen İngiliz İşci partisindensin herhalde..
Hakkı kılıç 2 yıl önce
otopark sayısı kaç???
Kemal 2 yıl önce
Aynı bölgeye yapılmasına gerek yok. Bu tip yerleri yıkınca biraz şehirdışına taşımak daha mantıklı. Oraya basket potası, min futbol sahası ve ağaç park yapılsa da çocuklar nefes alsa
Emre 2 yıl önce
Kendin gitmek istersin herhalde onla alışveriş yerinin yanında olmayan kadınlar hâlına
Cubukcu hasan 2 yıl önce
Neler böyleydi böyle olacak görüp bakalım .
fırat 2 yıl önce
son foto Trabzon'un ne hale geldiğini iyi gösteriyor.
BEDİRLİ 2 yıl önce
ÇOOK GÜZE SADE HOŞ DOĞAL OLSUN ÇÇOK İYİ DÜŞÜNÜLMELİ ÇOOOK EN UFAK AYRINTILAR BİLE!!!!
Ahmet 2 yıl önce
İnşAllah projede otopark yoktur. Gereksiz bir yatırım olur yoksa şehir için. Ordu da otoparklı semt pazarları yapılalı yıllar oldu. İnşAllah kılavuzumuz karga değildir.
Metin 2 yıl önce
İnsAllah otopark yapilmaz demiş arkadaş o bölgeye gelince nereye koycaz kac para alacaklar diye dusunmekten yorulduk
Ahmet 2 yıl önce
Metin bey benim asıl dikkat çekmek istediğim otopark meselesiydi zaten. Şehrin hiçbir yerinde doğru otopark yok. Trafik pert her yerde. Maraş caddesine yıllardır çivi çakılmadı. Ordu semt pazarlarını otoparklı yapalı yıllar oldu. Bizde ne doğru pazar yerleri var, ne otopark var, ne soysal alan var, ne yol var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@