banner560

Trabzon'da ulaşımda mobil kolaylık

Trabzon'da Büyükşehir’den toplu taşımada mobil kolaylık.

Trabzon 11.04.2021, 11:06
Trabzon'da ulaşımda mobil kolaylık

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin ‘Trabzon Ulaşım’ isimli mobil uygulaması, yenilenen yüzüyle cebinizde.  Toplu ulaşım hizmetlerinde sıkıntı yaşanmaması adına tasarımı yenilenen mobil uygulama, her yaştan insanın rahatlıkla kullanabileceği şekilde güncellendi. Uygulama ile mobil dolum hizmeti de vatandaşların hizmetine sunuldu.   
 
Büyükşehir Belediyesi tarafından tasarımı yenilenen ‘Trabzon Ulaşım’ isimli mobil uygulama ile vatandaşlar otobüslerin hareket saatlerini, araçların güzergâhlarını ve bulunduğu durağa varış saatlerini GPS vasıtası ile öğrenebilecek. Google Play Store’dan yayına çıkan Trabzon Ulaşım mobil uygulaması, çok yakında App Store’da da yayınlanacak. Mobil uygulama ile vatandaşlar bulunduğu yere yakın tüm durakları ekranda görebilecek ve duraklar hakkında kolayca bilgi alabilecek. Uygulamada beklenen otobüsün bulunduğu durağa ne kadar sürede geleceği, otobüsün kaç durak geride olduğu gibi bilgiler de yer alıyor. Öte yandan yetersiz bakiye sorununu ortadan kaldıracak mobil dolum hizmeti de uygulama ile hizmete sunuldu. Vatandaşlar kart dolum merkezi aramak zorunda kalmadan, ‘Trabzon Ulaşım’ uygulaması üzerinden bakiye yükleyebilecek. 

Trabzon'da ulaşımda mobil kolaylık
  
4 ADET MENÜ YER ALIYOR 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;  

“Trabzon Ulaşım isimli mobil uygulamamızda ‘Nasıl Giderim, Otobüsüm Nerede, Hatlar ve Kart İşlemleri’ olmak üzere toplam 4 adet menü yer almaktadır. 

‘Nasıl Giderim’ sekmesi ile sisteme kayıtlı olan duraklar veya harita üzerindeki herhangi bir konum başlangıç ve bitiş noktası olarak seçilerek alternatif ulaşım rotaları görüntülenebilir. 

‘Otobüsüm Nerede’ kısmında ise durak seçerek, QR kod okutarak veya durak numarası girerek durağa yaklaşmakta olan araçlar görüntülenebilir. Durağa yaklaşan araçlara listelenerek seçilen aracın konumu harita üzerinden anlık olarak takip edilebilir. 

‘Hatlar’ kısmında hat ismi veya hat kodu ile arama yapılarak hattın gidiş ve dönüş yönü harita üzerinde görüntülenebilir. Hattın gidiş ve dönüş yönüne ait olan duraklar harita üzerinde veya liste olarak görüntülenebilir. Hattın gidiş veya dönüş yönünde aktif olan otobüsler harita üzerinde ve hatta ait durak listesi üzerinde anlık olarak görüntülenebilir. Hatların gidiş ve dönüş yönlerine ait sefer saatleri görüntülenebilir. 

‘Kart İşlemleri’ sekmesinde ise kart dolum merkezleri görüntülenebilir. Kart bakiye sorgulama işlemi yapılabilir ve sorgulanan kart, kartlarım bölümüne eklenebilir. Online bakiye yükleme işlemi yapılabilir.” 
    
ALARM SİSTEMİ BULUNACAK 

“Öte yandan uygulamanın sol üst kısmında yer alan açılır menü butonu altındaki menülerde ise şu işlemler yapılabilmektedir; 

-Kart dolum merkezleri görüntülenebilir. 

-Alarm yönetimi kullanılarak seçilen durağa belirlenen hattaki bir araç yaklaştığı zaman uygulamanın alarm üretmesi sağlanabilir. 

-Hat hareket saatleri görüntülenebilir. 

-Görüş, öneri, şikayet ve kayıp eşya bildirimi yapılabilir. 

-Uygulama mail, sosyal medya vb. alanlar vasıtası ile paylaşılabilir. 

-Uygulamanın kullanımı ile ilgili hazırlanan yardım menüsüne ulaşılabilir. İşletme ile ilgili yapılan çeşitli duyurulara erişilebilir.”Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
. 6 ay önce
Şükür, yıl olmuş 2021 ah güzel şehrim...
Davut 6 ay önce
İstanbul’un uyugşamasına bakıyorum bir de Trabzon’un. Biz hangi partiyi seçersek seçelim köylü gibi yaşamaya devam edeceğiz. Bize neden hizmet yok? Cevap basit yiyici tayfa o kadar çok ses çıkartıyor ki vatandaşın sesini duyan yok.
Fatih 6 ay önce
Bence mobil kart eklenmeli ve destekleyen telefonlar ile kart yanında olmadan seyahat edilebilmeli.
zübük 6 ay önce
hala güncelleme bekliyoruz. şuan bakiye yükleme aktif değil
nihat 6 ay önce
Benim otobüslerimin rengi neden yesil mavi,aciklama yapacak biri varmi acaba
Çok Şükür 6 ay önce
En yoğun hatlarda bile 20 dk. lık ara var...vatandaslar olarak bizleri dolmuşlara mahkum eden zihniyet böyle boş işlerle uğraşarak güya hizmet ediyoruz algısı yapıyorlar...yeni dolmuşların renkleri berbat ...
Mami 6 ay önce
İyi güzelde bu programı orta halli telefonlar çalıştırmıyor????
Salih mısırlı 6 ay önce
Çok Teşekkürler Murat Bey Başkanımız, Siz Trabzonumuza Geldiğimizden Beri Bir Çok Şeyler Değişti RABB'imiz Sizlerden Razı Olsun.
Çalışmalarınızda Başarılar Diliyorum.
Selamlar. Saygılarımla..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@