Trabzon'da Tünel Akvaryum'un ihalesi gerçekleştirildi

Trabzon'da Zağnos ve Tabakhane vadileri arasına yapılması planlanan Tünel akvaryum projesi için ihale yapıldı.

Trabzon'da Tünel Akvaryum'un ihalesi gerçekleştirildi

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç'in vizyon proje olarak nitelendirdiği Tünel Akvaryum Projesi'nin tünel açma ihalesi belediyenin Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleştirildi.  


Tabakhane ile Zağnos vadileri arasında inşa edilecek olan proje Türkiye için bir ilk olma özelliğini taşıyor. İlk defa Türkiye'de yer altından Tünel Akvaryum yapılacak. İhale için toplam 16 firma dosya incelemesinde bulundu. Bu firmalar arasından 9 firma ihaleyle ilgili tekliflerini Ortahisar Belediyesi tarafından oluşturulan İhale Komisyonu'na sundu. Kapalı zarf, açık ihale usulüyle gerçekleştirilen ihalede komisyon tarafından tekliflerin değerlendirilme sürecinden sonra ihaleyi kazanan firma açıklanacak.

Trabzon'da Tünel Akvaryum'un ihalesi gerçekleştirildi

"TARİHİ BİR İHALEYİ GERÇEKLEŞTİRDİK"

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, tüm Türkiye için örnek olacak tarihi bir ihaleyi gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek, "Çok büyük uğraş verdiğimiz, büyük emekler harcadığımız Tünel Akvaryum Projemizin ihalesini gerçekleştirdik. Sadece Trabzon için değil bölgemiz, hatta Türkiye için bir ilk olacak ve örnek olacak bir proje. Aynı zamanda bir ilçe belediyesi için bu projenin çok iddialı bir proje olduğunu söyleyebiliriz. Turizm çeşitliliğinin artırılması şehrimiz için çok önemli. Bu proje tam da buna katkı yapacak nitelikte bir proje. Deniz şehri Trabzon böyle bir projeyi çoktan hak ediyordu. Biz de böyle bir projeyi ilçemize kazandıracağımızdan dolayı büyük bir keyif duyuyoruz. Gerçekten de ilçemiz için çok tarihi bir ihaleyi gerçekleştirdik. Yeraltından ilk defa Türkiye'de tünel akvaryum yapılacak. Bunu da biz gerçekleştireceğiz. Doğal olarak da gayet sevinçliyiz, mutluyuz. Şehrimizin marka değerini artıracak projenin ilçemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum." diye konuştu. 
 
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 12:36

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akvaryum
Akvaryum - 1 yıl Önce

Bırakın akvarmumu, şehir kilitlendi, trafik felç, bize acil raylı sistem gerekli, her taraf beton, yeşil alan ve ulaşıma proje üretin (üretin derken sadece ihale yapmak değil, işi bitirin) ...

Cemil
Cemil - 1 yıl Önce

Meydana 8 km mesafede olan mahallemde dolmuş durağına ayağımda galoşla gidiyorum. Boş işlerle uğraşın bakalım. 2019'a az kaldı. RTE cefayı çeksin, siz sefa sürün.

Yılmaz
Yılmaz - 1 yıl Önce

Bir büyük proje hayata geçeçek helal olsun sizlere akvaryum yollar olmuş zaden çukurlardan geçilmıyor trafik felç olmuş amma trabzon büyük şehir yazıklarolsun trabzonun geçen 10 yılına

banner393

banner443

banner441