banner556

Trabzon'da trafik ışıklarına "Evde Kal" çağrısı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşlara trafik sinyalizasyon sistemiyle  ‘Evde Kal’ ve ‘Hayde Eve’ çağrısı yapılıyor.

Trabzon 28.03.2020, 10:05
Trabzon'da trafik ışıklarına "Evde Kal" çağrısı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı vatandaşların mecbur kalmadıkça evden çıkmamaları yönünde farkındalık sağlamak adına farklı çalışmalar yapmaya devam ediyor.  Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından kent merkezindeki sinyalizasyon ışıklarına uyarı notu koyuldu. Buna göre kırmızı ışıkta 'Evde Kal', yeşil ışıkta ise 'Hayde Eve’ hatırlatmaları yapılıyor. 

Trabzon'da trafik ışıklarına "Evde Kal" çağrısı

HER ALANDA GAYRET SARF EDİYORUZ 

 Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Dünya genelinde ve Türkiye'de her geçen gün etkisini artıran koronavirüs salgınından korunmak için evden çıkılmaması büyük önem taşıyor. Halkımızın bu süreçte zorunlu olmadıkça evden çıkmamaya özen göstermesi gerekmektedir. Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız sinyalizasyon uyarısı ile farkındalık oluşturma çalışmalarımıza bir yenisini daha ekledik ve vatandaşlarımızdan çok olumlu geri dönüşler aldık. Koronavirüsle mücadele noktasında hemşerilerimizin sağlığını korumak adına her alanda büyük gayret sarf ediyoruz. Vatandaşlarımızdan da evde kalmalarını ve hastalığın yayılmasına engel olmalarını rica ediyoruz. Bu işin üstesinden ancak el ele verirsek gelebiliriz. Lütfen durumun ciddiyetinin farkında olalım ve uyarıları dikkate alalım”  ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (2)
Kadir 11 ay önce
Nasil evde kalayim nasil delirtmeyin insanlari ev kiram 1000 tl cocuk masrafım her ay 400 lira faturalari demiyorum bile esimde bende asgari ucretle.calisiyoruz ben nasil evde kalayim bu giderleri kim.odeyecek hergun korka korka cikiyoruz evden korka korka eve geliyoruz 2 yasinda cocugumuz var ey devlet buyukleri sizin evde kal dedikleriniz futbolcular popcular ve zenginler başkası degil asgari ucretliyi.gozden cikarmissiniz siz evde kalin biz sizin icin calisiriz kole.gibi
Metin 11 ay önce
Çalışmak zorundayız biz ne yapalım bizim ailemiz yok mu ucuz sloganı bırakın elektrik su doğal gaz parası ve kiramız kim verecek

Gelişmelerden Haberdar Olun

@