Trabzon'da Tıp Bayramında Şehir Hastanesi tepkisi

Trabzon Tabip Odası şehir hastanesi tepkisini Tıp Bayramında da sürdürdü.

Trabzon 14.03.2017, 19:35
Trabzon'da Tıp Bayramında Şehir Hastanesi tepkisi

Trabzon Tabip Odası, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında Akyazı’da yapılması planlanan şehir hastanesine olan tepkilerini bir kere daha sürdürdü. 

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde yaptığı basın açıklamasında hükümetin şehir hastaneleri projesini eleştiren Trabzon Tabip Odası Başkanı Ahmet Rıza Güner, “Ülkemiz her bakımdan sıkıntılı bir süreç geçirmektedir. Geçen 14 Mart’tan bu yana sağlık çalışanları açısından iyi yönde değişen bir şey Trabzon'da Tıp Bayramında Şehir Hastanesi tepkisiyok. Verilen sözler tutulmamakta ve bizler başka baharları beklemek zorunda bırakılmaktayız. Ücretsiz verilmesi gereken sağlık hizmeti artık verilememektedir. Eğitimde eşitlik nasıl yok edilmişse, sağlıkta da eşitlik ilkesi yok edilmiştir. Paran kadar sağlık, paran kadar eğitim sistemi gelmiştir. Şehir Hastaneleri gerçeği, hastane yerini devlet veriyor, yapacak firmanın alacağı krediye devlet kefil oluyor. 25 yıl yap işlet devret modeli ile verilen hastane modelinden dünya vazgeçmeye başlamışken bizim bu hastanelerdeki ısrarımız anlaşılamazdır. Şehirlerin ulaşım alt yapısı çözüme kavuşturulamamışken şehir dışındaki hastaneye nasıl acil hasta ulaşacak, sormak isteriz” dedi.


Başkan Güner, şehir hastanesinin dezavantajlarına değinerek, “Hasta garantili, anlaşma insanların hasta olması üzerinden yapılan bir anlaşmadır ki kabul edilemez. Bizler koruyucu sağlık hizmetini öncelerken daha çok hasta üzerine kurgulanmış bir sistemin bizi götüreceği yer aşikardır. Bu bir Kamu Özel ortaklığı ise, hasta riskini üstlenecek olan özel olmalıdır” ifadelerini kullandı.

 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (13)
Ahmet 4 yıl önce
Çok yazık,şehir dışında dediğin hastane 5dak.uzaklikta sayın başkan sizin bu tutumunuz sağlığa en büyük darbedir.Size sayın Cumhurbaşkanımiz ağzınla kuş tutsa yaranamaz memnun edemez.Size bugünkü sağlık sistemi bile fazla bugün fakülte hastanelerinin insanları nasıl sömürdüğünu siz daha iyi biliyorsunuz ama bunu gündeme getirmiyorsunuz.cunku o sistemisayın cumhurbaşkanımız getirmedi.Adaleti, vicdani kendinizde sorgulayin
Öğretmen 4 yıl önce
Şehir Hastanesi tanımını sade ve öz bir dille anlatıp bizleri bilgilendiren sayın hocama teşekkür ederim.Ne yazık ki üst akıllar sadece dakika ve uzaklık olarak algılayabilmiş !
ŞEHZADE 4 yıl önce
Hep itiraz hep muhalefet.Bir kezde Allah razı olsun deyin Korkmayın ağzınıza nüzül vurmaz.Geçmişte vatandaşların ne ektiğini bilmeyen yok.İlla muhalefet edeceksiniz ya birşeyler bulup uydurursunuz.İşiniz bu.
İsa Sayar 4 yıl önce
O hastaneyi AKP değil de ana muhalefet yapsaydı çok modern çok çağdaş diyecektiniz.
Sağlık hizmetine bile kulp buluyorsunuz. Siz hastayla ilgilenin, inşaatı yapanın aldığı krediyle değil.
Yasin 4 yıl önce
Sen istiyorsun ki millet, eczanelerde ilaç kuyruğuna girsin, sabah saat beşte poliklinik kuyruğuna girsin. yemezler...
Ömer B. 4 yıl önce
Bu tipler stada da karşıydı çevre yolunada
Dj army 4 yıl önce
Hepinizin tuzu kuru sağlıkta çalışan taşeron personele hep yukardan aşağı bakılıyor doktoru hemsiresi memuru çok iyisin iz bide şu ülkede ayrimciliklar kalksa çok daha güzel olcak.
Adsız 4 yıl önce
Ne gerek var mis gibi stadımızın yanında şehir hastanesi yapmaya hangi spor tesisinin yanında hastane var yapın oraya next level gibi avm lüks mağazalar daha modern bir havası olur.Farklı bir vizyon gelir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@