Trabzon'da telefonla su faturası ödeme dönemi başladı

Trabzon'da telefonla su faturası ödeme döneminin başladığı bildirildi.

Trabzon'da telefonla su faturası ödeme dönemi başladı
banner432

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Trabzonluların "ALO 185 TİSKİ MAVİ HAT"tı arayarak su faturalarını ödeyebildiği belirtildi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin, vatandaşlara kolaylıklar sağlamaya devam ettiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Büyükşehir Belediyesi Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğünün 'çözüm merkezi' olan 'ALO 185 TİSKİ MAVİ HAT' 7 gün 24 saat boyunca aralıksız olarak Trabzon'a hizmet veriyor. Birçok hizmeti Trabzonlulara sunan ALO 185 TİSKİ MAVİ HAT, Türkiye'de ilk ve tek olan yeni bir uygulamayı daha hizmete sundu. Trabzonlular tüm GSM operatörleri ve sabit hatlar üzerinden 185'i arayarak kredi kartı ile su faturalarını ödeyebiliyor. Borç sorgulama seçeneğini tuşlayarak TC kimlik numarası veya vergi kimlik numarası ile giriş yapan aboneler, fatura tutarını öğrenebiliyor ve kredi kartı ile anında ödeme yapabiliyor. Bu uygulama Türkiye genelindeki Büyükşehir belediyeleri arasında ilk ve tek olarak Trabzon'da gerçekleştiriliyor."

Abonelerin 'planlı su kesintileri' menüsünden bulundukları ilçe veya il genelinin tamamındaki planlı su kesintilerini anons olarak da dinleyebildikleri aktarılan açıklamada, "İçme suyu hizmetleri, kanalizasyon hizmetleri, abonelik hizmetleri ve idari işlemler gibi birçok hizmet yine ALO 185 TİSKİ MAVİ HAT üzerinden veriliyor. Trabzonlular ayrıca çözüm merkezi operatörlerine bağlanarak her türlü talep, görüş ve önerilerini bildirebiliyor. Trabzonluların ALO 185'i arayarak yapmış olduğu arıza bildirimleri sistem üzerinden online olarak anında saha ekiplerine iletiliyor ve gerekli çalışmanın kısa sürede yapılması sağlanmış oluyor." ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 14:14

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 11 ay Önce

Madem bisey yapacaksınız su faturasının kredi kartına yönlendirme seçeneğini acında her ay son günü geçtimi geçmedi mi diye dusunmeyelim

Nejdat
Nejdat - 11 ay Önce

Su fiyatları artı mi her gün sular kesiliyor ayda yetmiş tele geliyordu şimdi işe yuz yirmi tele geliyor bana bunun açıklamasını yapin

banner393

banner426

banner463

banner441

banner462