banner518

Trabzon'da Tartışılan “haç” sembolleri yıkıldı

Trabzon’da Arap ailelerin satın aldığı arsa üzerine yaptıkları evin dış cephesindeki “haç” sembolü tartışmalara neden oldu

Trabzon 06.09.2019, 12:44
Trabzon'da Tartışılan “haç” sembolleri yıkıldı

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde Kayabaşı Yaylası’nda Arap turistlerin satın aldığı arsa üzerine yaptıkları iki konutun dış cephesindeki ‘haç’ sembolü gelen tepkiler üzerine yıkıldı.

Akçaabat ilçesindeki yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinden biri olan 1800 rakımlı Kayabaşı Yaylası’nda iki Arap ailenin satın aldıkları arsa üzerine yaptıkları evin dış cephesindeki “haç” sembolü tartışmalara neden oldu. Hristiyanların dini sembolünü anımsattığı için tepkilere neden olan “haç” sembolü alınan karar gereği yıkıldı.

“Haç” sembolünün yıkımının ardından yaklaşık 2 aydır hiçbir çalışmanın yapılmadığı evlerin işçilerinden yöre sakini Hüseyin Marabaoğlu, “Kesin olmamakla bizim bildiğimiz müteahhidin proje dışında işi yaptığı. Proje dışında yapılan
işçilikte de bu şekil ortaya çıktı. İnşatların bir takım işçiliğinde ben de vardım. İşçilik bu şekilde ortaya çıktıktan sonra halk arasında söylentiye sebep oldu. Hatta çevrede bile söylentiye sebep oldu. Nihayetinde müteahhit de bunu yıktı. Yıktıktan sonra proje usulüne uygun yapılacağı düşüncesiyle beraber şu anda beklemekte” dedi.

“Haç” sembolüne benzeyen yapıdan rahatsız olduklarını dile getiren Marabaoğlu, “Yaklaşık 2 aydır bu şekilde yıkılmış duruyor. Yıkma işinde biz de vardık. Çevrede haç işaretine benzetildi diye söylenti oldu. Köyümüzde bu kabul edilemez. Bundan biz de rahatsız olduk” ifadelerini kullandı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (18)
king 10 ay önce
bunun neresi haç Allah akıl fikir versin bu millete...
Simsek 10 ay önce
Kardeşim sadece resime mi bakıyorsun.....bu yıkılmış hali....bir önceki hali bildiğin hac isaretiydi.....
İngiliz tohumları 10 ay önce
Ha arap almış ha haç takılmış ne önemi var sahte müslümanlar
VATAN 10 ay önce
Çanakkalede aç susuz ,vatan uğrana, çıplak ayak şehid düşseydin,20 yaşında oğlunu askere gönderip şehit olup tabutunu ağıtlarla görseydin ,satmazsın ne arapa ne hıristiya ey TRABZONLU.
M.AKİF ERSOY 10 ay önce
Verme,dünyaları alsanda,bu cennet vatanı.
Metin 10 ay önce
Aman sakin baskasinin inanadigi dine saygi göstermeyin.Ne camiye gider bu millet nede baskasina saygi gösterir.
Simsek 10 ay önce
Doğru söylüyorsun...dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak gösterilen yeni zellandada onca müslüman namaz kılarken katledildi....Fransa'da çoğu halk kiliseye gitmez ama ezan sesi cami görmek istemez....biz müslümanlara sıra gelince aman öyle aman böyle .....birakin be bu ayakları.....
İskender 10 ay önce
Mimar o ülkenin kültürüne uygun eserler tasarlanmalı, camlikalti camiini de katedral mimarisine benzetmisler
Hakan 10 ay önce
La kactane katedral gordun.
ÇAĞRIBEKAR 10 ay önce
OH BEE.
Akçaabatlı 10 ay önce
Doğrusu buydu. iyi oldu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@