Trabzon'da Tabakhane esnafının toz isyanı! Belediyeye sitem ettiler!

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde esnaf isyan etti.

banner432

Haber61 Özel Haber - Berna Yılmaz

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde yapımı devam eden Cudibey Ortaokulunun inşaatı çevredeki esnafın kabusu oldu. Yapımı hızla devam eden okul nedeniyle bir müddet kapalı kalan yol nedeniyle maddi anlamda sıkıntı yaşayan esnaf şimdilerde şse toz ile mücadele ediyor. Tanjanttan, Tabakhane'ye bağlanan yolun toprak olması ve araçların yoğun bir şekilde kullanmasından dolayı uçuşan tozlar, çevredeki esnafın adeta kabusu oldu. 

Bu alanda bulunan fırın, ayakkabı, mefruşat dükkanları günde defalarca ürünlerini ve vitrinlerini silmelerine rağmen tozla mücadele edemediklerini belirttiler. Defalarca Büyükşehir Belediyesi ve Ortahisar Belediyesini aradıklarını belirten esnaflar her kurumun topu diğerine attığından şikayet ettiler. Bu alana asfalt dökülmesini, buna ikam yoksa günde 2-3 saat arayla sulanmasını talep ettiler. 

Haber61 aracılığıyla yetkililere seslenen esnaflar bir an önce çözüm bulunmasını istediler.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 09:59

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan öztürk
Serkan öztürk - 6 ay Önce

akparti zihniyeti ni oy yağmuruna tutan Trabzon şikayet yok,ağlama yok.böyle yaşamaya devam

Oy verdiniz
Oy verdiniz - 6 ay Önce

Oy verdiniz ağlamayin

murat başkan
murat başkan - 6 ay Önce

trabzonun ne kadar kanyonu varsa doldurun. sabah kimse gitmez akşam ise in-cin top oynar alın size sosyal alan :)) oysaki trabzon en .çok görülen yerdir. aracıyla giderken görünen pislikleri düzeltin şehrin içlerini değil..

oguz
oguz - 6 ay Önce

esnaf ta herseye yorum yapiyor hele dolmuscular tramvay a gerek yok diyebiliyor belediye hizmet yaparken sizemi soracak tozlaniyorsa her sabah tozunu al

banner472

banner441