alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzon'da su deposu seferberliği

Trabzon'da temiz içme suyu için su deposu seferberliği.

Trabzon 20.10.2020, 16:02
Trabzon'da su deposu seferberliği

Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlara kaliteli ve daha sağlıklı su temin etmek amacıyla depo yapım ve onarım işlemi başlattı. Kent genelinde 28 yeni depo yapılacak, 12 depo ise tadilat görecek.

TİSKİ Genel Müdürlüğü, Trabzon genelindeki sağlık açısından kötü durumda olan, fiziki şartları yetersiz ve bakıma muhtaç olan su depolarının yenilenmesi için kapsamlı bir çalışma başlattı. Vatandaşların daha kaliteli ve sağlıklı su içmelerini sağlamak amacıyla çalışmalar başlatan TİSKİ, ilk aşamada durumu acil olan 12 su deposunun izolasyon ve genel bakımını gerçekleştiriyor. Mevcut depoların yetersiz kaldığı 28 mahallede de yeni depolar inşa ediliyor.

Trabzon'da su deposu seferberliği

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, il genelinde pek çok su deposunun elden geçmesi gerektiğini belirterek, “Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü olarak önceliğimiz halkımıza kesintisiz, sağlıklı ve temiz içme suyu temin etmektir. Bu doğrultuda harekete geçerek il genelindeki tüm su depolarının envanterlerini çıkardık. Yapılan çalışmalar neticesinde ilk etapta 12 depomuzu kapsayan, depo izolasyon ve genel bakım inşaatı ve 28 mahalleyi kapsayan yeni depo yapım işlerinin ihalelerini yapıp, çalışmalara başladık.” dedi.

Trabzon'da su deposu seferberliği

Yıl sonuna kadar toplamda 40 deponun yapım ve onarım işlerinin tamamlanacağını ifade eden Başkan Zorluoğlu, “Su depolarına yapılacak polietilen kaplama ile depoların içi temiz tutulacak ve yalıtımı sağlanmış olacak. Depolar içerisinde eskiyen, bozulan ve kullanılamayacak halde olan boru ve vanalar yenileriyle değiştiriliyor. Bunun dışında su depolarının boya, badana ve çevre düzenlemeleri de eksiksiz yapılıyor. TİSKİ olarak vatandaşımıza sağlıklı su içirebilmek için yürüttüğümüz çalışmalar aralıksız devam edecek. Etaplar halinde ihtiyaç olan yerlerdeki depolarda da aynı işlemleri yapacağız” diye konuştu.

Öte yandan depo bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının yanı sıra halk sağlığını koruma adına yaz mevsimi öncesi başlatılan depo temizlikleri de titizlikle devam ediyor. Bu kapsamda il genelinde bulunan bin 98 adet su deposunun 573 tanesinde kapsamlı bir temizlik işlemi gerçekleştirilirken, yıl sonuna kadar tüm depoların temizliği tamamlanacak.

Trabzon'da su deposu seferberliği

Trabzon'da su deposu seferberliği


Yorumlar (5)
Ertuğrul 1 yıl önce
Sayın başkanım Depo yapmak çok güzelde içine dolduraçak suyu bulmakta iş.. Kireçhanede 2000 tonluk depo var Ama suyu yok önçe su kaynağını hallet depo yapmak kolay..
Nm 1 yıl önce
Yesilova mahallesinde 18.gün oldu sular akmıyor depolar kilitsiz pislik icinde yakında malum iş için ağaç yaprağı kullanacağız depo yapılan suyu verilen yerler trabzona baglida biz yunanistanami bağlıyız acaba
Davut 1 yıl önce
Vay be 20 yıl iktidarda dur ama 18 gündür sular akmasın. Yakında askıda su bırakırsınız
Nm 1 yıl önce
Yorumum neden başkasının ismiyle yayınlanıyor yesilova ile ilgili konu benim yorumumdu bu 3. Oldu
Rahman 1 yıl önce
Susuz bir şehire %12 zam yapan bir Belediye olarak tarihe geçtiniz. Tebrikler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@