Trabzon'da Spora 'engel' kalmayacak

Çaykara ve Dernekpazarı'ndaki engelliler tek tek belirlenip, uygun olanlar sporla buluşturulacak.

Trabzon 27.03.2017, 12:01
Trabzon'da Spora 'engel' kalmayacak

Her açıdan ihmal edilip adeta dört duvar arasına kapatılan engelli bireyleri psikolojik ve sosyal açıdan desteklemek amacıyla yapılan çalışmalar artıyor.


Bu kapsamda Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Çaykara ve Dernekpazarı kaymakamlarını ziyaret etti, buradaki engellilerin sporla buluşması için neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Beraberinde Spor Uzmanı Serpil Sungur ile Önce Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı, ardından da Dernekpazarı Kaymakamı Murat Yıldız'ı ziyaret eden İl Müdürü Öztürk, Trabzon'un adeta tesis zengini olduğunun altını çizdi, burada engellilerin de yararlanabileceği çok sayıda aktivitenin yapılabileceğine dikkat çekti.

Öztürk, "Engelli vatandaşlarımızdan durumlarına göre uzman antrenörler eşliğinde bazıları atletizm, bazıları masa tenisi veya basketbol oynayabilir, bazılar da yüzme sporuyla hayata bağlanabilir. Tesislerimizde engellilere yönelik bütün imkanlar mevcut, yeter ki onları bu tesislerimizle buluşturalım. Engelli vatandaşlarımız ayrımcılık yaşamasın, onlar da bu spor tesislerinden yararlansın" dedi.

Görüşmelerin ardından Kaymakamlar İhsan Ayrancı ve Murat Yıldız, oluşturulacak bir ekiple Çaykara ve Dernekpazarı'ndaki bütün engellerin tespit edileceğini, içlerinden spor yapabilecek kişilerin belirlenerek Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ekipleri ile organize edilerek sporla buluşturulacağını açıkladı.


Trabzon'da Spora 'engel' kalmayacak

Trabzon'da Spora 'engel' kalmayacakTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@