Trabzon'da sorduk! Koronavirüs kısıtlamaları neden geri geldi?

Trabzon sokaklarında sokağa çıkma yasaklarının neden geri geldiğini sorduk. İşte aldığımız cevaplar.

Trabzon 22.11.2020, 12:19 22.11.2020, 12:38

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle yeni kısıtlamalar geldi. 20 yaş altı ve 65 yaş üstüne getirilen sokağa çıkma kısıtlamalarına hafta sonları uygulanan akşam saat 20:00'dan sabah saat 10:00'a kadar olan sokağa çıkma yasakları da eklendi. 

Haber61 mikrofonlarını Trabzon sokaklarında vatandaşlara uzattık ve kısıtlamaların geri dönüşünden dolayı ne düşündüklerini sorduk. Bir çok kişi yasakların sürmesini ve bu pandemiden bir an önce kurtulmamız gerektiğini belirtti.

Yorumlar (2)
Suat 1 gün önce
Bunu vatandaşa sormayın, bunu kısa çalışmadan faydalanıp işçisini uzun çalıştıran haramzadelere sorun. Bunu teftiş etmeyi beceremeyen müfettişlerin gözlerini kapamalarına sorun. Bunu devletime sorun. Vatandaş mecbur ekmek götürecek hem sigortası yatmayacak hem de uzun çalışacak bir de devletin verdiği parayı maaşından sayacak patronlara lanet olsun. Kursaklarından geçen her para ahirette değil dünyada ceremesini çeksin.
Vatandaş 1 gün önce
Ne kısıtlamasından bahsediliyor,bu virüs denen illet haftaiçi yokmu,haftasonumu yayılıyor sadece.sokakta elınde tesbıh agzında maske yok basıbos uzun sokakta gezenlere neden cezaı ıslem uygulanmıyor? Ve en önemlisi devlet kurumlarında çalısanlara vardiya sistemi veya evden çalış deniliyorda,özel sektördekinlere bu imkan neden sağlanmıyor? Özel sektördeki insanların virüs kapma ihtimali yokmu?ayrıca bu soruları sokakta gezenlere sormayın lütfen kısa çalısmadan yararlanan,ücretsiz izinden yararlanan vatandasa gidip sormalısınız.o alınan ücretlerle insanlar nasıl ev gecındırmeye calısılıyor bunları vatandasa sorun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@