Trabzon'da sokak sanatçılarına Turgay Güngör'den destek

Trabzon'da sokak sanatçılarına CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör'den destek geldi.

Trabzon 08.03.2017, 15:07 08.03.2017, 15:37
Trabzon'da sokak sanatçılarına Turgay Güngör'den destek

Trabzon'un en işlek caddelerinden Uzun Sokak'ta müzik çalan sokak sanatçılarının zabıtalar tarafından engellenmek istenmesine sokaktan geçenler karşı çıkmış ve zabıtay ekiplerini İzmir Marşı'nın söyleyerek protesto etmişti. 

CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör'den sokak sanatçılarına destek ve yetkililere eleştiri geldi. 

CHP'li Turgay Güngör "Nedir sanatçıalrdan istediğiniz?" diyerek tepkisini dile getirerek şunları belirtti: “Olmadık bahanelerle gençlerin sokakta müzik yapılması engelleniyor. ‘Yok esnaf şikayet etti’, ‘Yok OHAL var’, yolu kapatıyorsunuz’ gibi engellemelerle karşılaşıyorlar. Ülkemizde ağır bir baskı altında bulunan vatandaşlarımız bir sanat etkinliği veya müzik duyduğu zaman stres atıp müzisyenlerin etrafında toplanıyor. İzmir Marşı söyleyen gençleri yine zabıta yasak gerekçesiyle çalmalarına izin vermedi, vatandaşlar da İzmir Marşı ile zabıta ve belediyeyi protesto etti. Atatürk’ün ismi geçtiği her şeyden korkuyorlar. Siz ders kitaplarından Atatürk’ü silmek isteyebilirsiniz ancak vatandaşın Atatürk sevgisini silemezsiniz."

HAMASİ NUTUK ATANLAR YASAK GETİRİYOR

Turgay Göngör, "Her fırsatta ‘Trabzon sanat ve kültür şehridir' diye hamasi nutuk atanlar sanatçılara niye yasaklama getiriyor" diye sorarak, "Bu baskı ve yasaklamalar nereye kadar. Bırakın insanlar müziklerini yapsın, müzik evrenseldir. İnsanların mutluluklarını ellerinden almayın. Emin olun ki Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında sanatçılar toplumda hak ettikleri özgürlüğüne kavuşacaktır.” dedi.  Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (9)
Evet 4 yıl önce
Siz şarkı, türkü ve oyunla kendinizi avutursunuz anca. Sizin bu Millete ne faydanız olurki ?
halim 4 yıl önce
INANIN BASKI ESNAFINDAN , ISCISINE , MEMERUNDAN SOKAKTAKI INSANA BASKI SURUYOR .NEREYE KADAR BU BASKI ?GORMUYORMUSUNUZ NEFRET TOHUMLARI EKIYORSUNUZ .HIC BIR BASKI INSDANLARI SUSTURAMAZ . YASASIN TURKIYE CUMHURIYETI , YASASIN TAM BAGIMSIZ ATATURK UN CUMHURIYETI .BIR GUN GELECEK BU ULKENIN VATANDASI ATATURKUN HEDEFE KOYDUGU TAM BAGIMSIZ HAYALINE ULASAKCAKTIR .ENGELLEMELER BOSUNA.
Babanız 4 yıl önce
Trabzon da Trabzon marşı söylenir.İzmir marşı söyleyecekler İzmir'e.
ALİ KAYA 4 yıl önce
Sen ancak Bremen mızıkacılarıyla marş söylersin.
salih 4 yıl önce
Turgay Beyin başka işi yokmu.
7272 4 yıl önce
Yorumlara bakınca, trabzonun neden gelişemediğini anlıyoruz.
Evet 4 yıl önce
Herkeİn bir zevk ve ilgi alanı vardır. Uzun Sokakta yarın panayır var. Millet marifetlerini sergilemeye davetlidir, duyurulur.
Serkan 4 yıl önce
Kazaklardan çaldığınız tamburamıdır dumburamıdır nedir bir şarkı var,eğer o gençler o çalıntı Şarkıyı çalsaydı a nekadar hoşafluğunuza giderdi dimi.Sizi gidi yalamalar sizi gücünüz ancak korumasız Gençler'e yeter dimi,sıkıysa gidin bahçeciği,çukurçayırı,boztepeyi beton yığınına Çeviren inşaat mafyalarına engel olun görelim delikanlılığınızı!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@