Trabzon'da sokak hayvanlarına mama istasyonu

Sokak hayvanları için mama istasyonları yapıldı

Trabzon 28.04.2020, 09:54 28.04.2020, 10:12

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz hayvanlar için yaptığı çalışmalarla örnek olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından son olarak, şehir genelinde belirlenen yerlere 61 adet mama istasyonu konumlandırıldı. 

Sahipsiz canlar için aldığı tedbirlerin kapsamını her geçen gün genişleten Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarıyla adından söz ettiriyor. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, herkesin ‘evde kal’ çağrılarına büyük oranda riayet ettiği Trabzon’da, sevimli dostların besin bulmakta sıkıntı yaşamaması için çalışmalarını artırarak sürdürüyor.

Trabzon'da sokak hayvanlarına mama istasyonu

61 ADET MAMA İSTASYONU KONULDU
Büyükşehir Belediyesi; Ortahisar’a 11, Akçaabat’a 11, Araklı’ya 5, Arsin’e 5, Of’a 5, Sürmene’ye 5, Yomra’ya 5, Beşikdüzü’ne 4, Vakfıkebir’e 4, Çarşıbaşı’na 3 ve Maçka’ya 3 adet olmak üzere toplam 61 adet mama istasyonunu sahipsiz hayvanların yoğun olduğu bölgelere konumlandırdı. 

GÜNDE 800 SAHİPSİZ CAN BESLENİYOR 
Ekipler ayrıca koronavirüsle mücadele kapsamında bugüne kadar 18 ilçeye 2 bin 750 kg köpek maması, 705 kg kedi maması ve 1.700 kg kuş yemi dağıtımı gerçekleştirdi. İlçe belediyeleri ile iş birliği içerisinde yürütülen çalışmada günlük 300’den fazla noktada ortalama 800 sahipsiz hayvana yetebilecek şekilde dağıtım yapıldı. 

Trabzon'da sokak hayvanlarına mama istasyonu

ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDA 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “İçerisinde bulunduğumuz bu zor dönemde sevimli dostlarımızı her zamankinden daha çok düşünüyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak sahipsiz hayvanlarımıza yönelik çalışmalar, her zaman önceliklerimiz arasında. Ekiplerimiz şehir merkezi ve tüm ilçelerde tek bir canımızın bile besin bulmakta sıkıntı yaşamaması adına yoğun bir tempoda gayret gösteriyor. Tüm ilçe belediyelerimize sürekli olarak mama desteğinde bulunuyoruz. Son olarak ilçelerimizde yoğun olan 61 bölgeye mama istasyonları konumlandırdık. İhtiyaç duyulan bölgelere mama istasyonları koymaya devam edeceğiz. Öte yandan kuşlar için de belirlenen yerlere yem serpiştirme çalışmalarımız devam ediyor. Bu zor süreçte tüm hemşehrilerimden sahipsiz hayvanlarımız için kapılarının önüne su ve mama bırakmalarını rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Trabzon'da sokak hayvanlarına mama istasyonu

Trabzon'da sokak hayvanlarına mama istasyonu

Trabzon'da sokak hayvanlarına mama istasyonu

Trabzon'da sokak hayvanlarına mama istasyonu

Trabzon'da sokak hayvanlarına mama istasyonu

Trabzon'da sokak hayvanlarına mama istasyonu

Yorumlar (4)
VATANDAŞ 7 ay önce
İYİKİ SİZİN GİBİLER DIŞARI TUVALETİNİ YAPMIYORLAR,YOKSA BİZDE DIŞARI ÇIKAMAYACTIIK.
Ayşe güngör 7 ay önce
Allah bin kere razı olsun sizden bu hayvancıklara yaptığınız bütün hizmetlerin karşılığını ahirette kat kat alırsınız inşAllah...hayvan sevmeyen insanı hiç sevmez ve çoçuklarına hayvan sevgisi aşılaman bi millet çoçuğuna sevgiyide öğretemez bencil empati kurmayan bi çoçuk olur...hayvanlar insanlardan bin kat daha duyarlı sahipleyici ve çıkarsız sevgi verirler yeterki sevmesini bakmasını bilin keşke elimde bi imkanım olsada tüm sokak hayvanları adına hayvan hastanesi açsam ve ücretsiz tedavileri olsa ve çok güzel barınakları olsada rahat yaşasalar ben jayvanlar adına uapılan bütün güzellikleri sonuna kadar destekliyorum zaten kendimde sokak hayvanları gönüllüsüyüm çok ama çok seviyorum hayvanları
Hakkı kılıç 7 ay önce
Sokak hayvanları na tuvalet de yapın... Köpek pisliği nda yeşil alan Lara giremiyoruz...
Hakan 7 ay önce
Sokak hayvanlarına yem kabı değil sokaklarda hayvanların olmaması lazım çoluk çocuk rahat gezemiyor malesef tüm Türkiye'de her yerde köpek var bu görüntülerin kaldırılması lazım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@